| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiti unde unde as putea gasi o carte de cumparat unde sa invat sa desenez oameni pas cu pas? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Petrica1337 a răspuns:

Buna. Nu iti trebuie stiinta pentru a desena. Lasa-ti imaginatia si talentul sa-ti controleze mâna. Trebuie sa simti cum curge talentul pein venele tale, cum iti iese din degete si curge pe creion pfăcând magie pe foaie.
Ține creionul usor in mana si joaca-te cu el pe foaie, trăgând linii fine, si tot odata accentuate formand umbre si accente ce iti va deschide sufletul.
Baftă!

| danciuca2001 a răspuns:

Poti sa descarci de pe google gratuit " program de/pentru desenat"

| piraha a răspuns:

Cauta "Learn how to draw people" pe scribd.com