| RoxyOnTPU a întrebat:

Tin minte ca am vazut mai demult un fel de documentar despre actorie in care spunea ca se cauta in teatre actori buni si li se dau roluri in filme. E adevarat? Se intampla asa si in strainatate?

1 răspuns:
| Anonnymous a răspuns:

Nu prea se intampla asa nici la noi.
Oricat de actor ai fi, in orice teatru, pentru a juca in filme trebuie sa te duci la agentii de casting, sa-ti faci o fisa personala si un set de fotografii si sa speri ca te vor chema la casting.
Cam asa se intampla si in strainatate.
Totul se bazeaza pe existenta ta intr-o baza de date - agentie de casting si ulterior, castingul propriu-zis.