| maia200 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi dati idei de decoratiuni pentru Craciun handmade. Funda

Răspuns Câştigător
| buhu a răspuns:

Pai ai putea sa iei o foaie alba si sa o faci patrata. apoi dupa ce este patrata o impaturesti si apoi incepi sa tai din ea putin cand o sa o desfaci va arata ca un fulg sper ca te-am ajutat mai am si siteul asta ce te va ajuta foarte mult https://www.youtube.com/watch?v=qo6BJ29L9qA si https://www.youtube.com/watch?v=-gr23zSj9ro Sarbatori fericite! :)

4 răspunsuri:
| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Intra pe decapultau.ro asa scrii legat si ai mai multe obtiuni

| bogdan1319 a răspuns:

Ai putea sa faci din hartie cartonata omuleti din aceia care se tin de mana si sa-i pictezi ca pe niste spiridusi/elfi etc...

| simonabuburuza44 a răspuns:

Buna,
Sunt multe idei dragute pentru a face lucruri de mana, mai ales pentru Craciun. Uite cateva de la mine:

-Felicitari de Craciun
-Figurine din carton decorate cu acuarele sau bilute din hartie creponata
-Braduti in miniatura creati din crengute de brad natural (adaugi si globuri si bucati mici de betea)
-Omuleti de zapada ( se pot face din sosete albe sau material alb care nu-ti mai trebuie si il decorezi cu nasturei)
-Cutii de cadou in miniatura, pot fi decorate in sute de feluri, daca esti o persoana creativa o sa ai prea multa imaginatie si prea putin timp pentru a decora, decupa si crea lucruri frumoase.
-Globuri de Craciun. Din globurile obisnuite si simple de demult le poti transforma in globuri de toata frumusetea facandu-le dupa bunul plac. Sau daca doresti sa fii mai originala, poti face globuri din oua. Faci o mica gaura intr-un capat al oului si lasi sa se scurga continutul, lasi oul la uscat si pe urma cu multa rabdare si tact il poti decora sau picta cum iti place, sau poti sa lipesti pe el diverse lucruri.
-Obiecte decorate cu paste fainoase (Fusilli, fillini, gnochi, cavatapi, tubetti, spirale, cornetti rigati, tagliat etc), pe urma acestea pot fi pictate in culorile specifice Craciunului.
-Caciuli de Craciun deosebite (din hartie, material etc), le poti personaliza sau folosi alte culori ca sa ffie mai speciale.

Idei sunt multe si nu e nevoie de site-uri cu tot felul de lucruri gandite de altii, nu ar mai fi original.
Sper ca te-am ajutat macar cu o idee! happy