Întrebare recomandată | Tanner a întrebat:

Imi place sa compun muzica, studiez vioara si pianul l-am studiat o perioada scurta dupa care am invatat singur.Am voce si ureche muzicala.Imi place sa compun, de fapt compun in joaca. Vreau sa compun ceva pe bune acum.Ideea e urmatoarea:Am pian electric si pot conecta pianul la laptop.As vrea sa fac in instrumental la melodia mea dar un instrumental profesionist care sa sune bine. Vocalul e facut si nu acela ma intereseaza(am si partitura lui, am folosit scorecloud pentru a face partitura).Cum pot sa fac un instrumental care sa sune bine, profesionist fara sa fiu nevoit sa gasesc tobosar sau chitarist si sa merg la un studio.Pot sa fac totul pe calculator.Partea de pian o integrez automat ca il contectez la laptop dar pot face restul cu ajutorul unui software si sa fie de calitate? Pot face un demo folosind doar software ul fara studio?

Răspuns Câştigător
| QuBBaUFC a răspuns:

Sau daca esti destept, inveti sa folosesti programul Mixcraft 6 si iti faci singur toata orchestratia.

4 răspunsuri:
| Amegadaisuki a răspuns:

Aaa. pai este super usor iti canti partitura pe pian, dar cel mai bine ar fi sa ai o orga ca din orga iti poti baga restul instrumetelor ca sa nu sune gol.
Dar totusi sa nu fie prea pompasa sa fie cat mai simpla si daca stii si vioara poti irgistra si baga si vioara pe fundal happy
succes happy

| Lowkee a răspuns:

Cred ca ai putea, dar probabil ca iti trebuie si niste hardware ca sa mearga calumea software-ul. Daca ai bani cred ca e mai simplu sa-ti gasesti tobosar sau ce ai tu nevoie

| Woosprit a răspuns:

Am si eu pianina, dar am avut o orga mai demult, din cate stiu, avea pe acolo niste combinatii si clapele sunau ca niste tobe, sau ca si chitara, ti-ar fi mai usor.

| mili25 a răspuns:

happy