| GeorgianaGeo1111 a întrebat:

Nu stiti, s-au facut inscrierile la scoala populara de arte din Baia Mare? Daca nu s-au facut, cand se fac? Multumesc!

1 răspuns:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Buna. Cel mai sigur este sa suni la secretariatul scolii respective si sa intrebi orice ai nevoie sa stii.

Pe vremea mea, se faceau inscrierile si se dadeau examenele in prima parte a lunii septembrie, inainte sa inceapa anul scolar.

Orarul anului scolar era exact acelasi ca la scoala: in timpul scolii se faceau cursuri, iar cand era vacanta la scoala, erau liberi si elevii scolii de arta.