| 1987543G a întrebat:

Tocmai am primit vioara pe care mi-am comandat-o. Am observat ca nu are calusul pus ( este in cutie dar nu pus pe vioara). Din cauza lui nu se aude niciun sunet cand trag cu arcusul pe note? Sau exista o alta problema? Unde ar trebui sa merg sa mi se puna calusul?

1 răspuns:
| Dmonik a răspuns:

Probabil ai rezolvat problema, daca nu cu ajutorul parintilor, la un magazin specializat.
Nu cred ca e atat de greu de montat, dar stiu ca in Bucuresti exista un domn care se numeste Alex Ozon si care se ocupa cu restaurarea si repararea viorilor, a instrumentelor muzicale.
Cred totusi ca poate fi montat si acasa.