| tim a întrebat:

Care credeti ca este cel mai bun actor roman?

Răspuns Câştigător
| razvann a răspuns:

Fara discutie Florin Piersic.Nici nu se pune problema, ati vazut ce a fost la inmormantarea lui Ion Dolanescu, imaginativa ce va fi la moartea lui Florin Piersic, toti romanii il vor regreta

29 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Florin Piersic. Ma simt obligat sa ii mentionez si pe Sergiu Nicolaescu si pe regretatul maestru Gheorghe Dinica.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pai as face un top 3:
1.Sergiu Nicolaescu
2. Florin Piersic
3.Gheorghe Dinica(Dumnezeu sa-l odihneasca in pace)

nony
| nony a răspuns:

Mihai Bendeac ( Mondenii ) Talent innascut, foarte promitator.

| Malvina24 a răspuns:

Sergiu Nicolaescu, Florin Piersic, Amza Pelea, mai multi!

| costyn162 a răspuns:

Sunt multi actori romani buni dar din pacate nu sunt foarte bine pusi in valoare prin proiectele in care apar. Mentionez Stela Popescu, Carmen Tanase, Florina Cercel, Alexandru Arsinel, Gheorghe Visu, Gheorghe Dinica, etc.

| Razvan a răspuns:

Fara indoiala maestrul Georghe Dinica.Nu se va mai naste niciodata un om ca elsad

| Victoria a răspuns:

Gheorghe Visu

| I.Love.Football a răspuns:

1. Gheorghe Dinica
2. Victor Rebengiuc
3. Radu Beligan
4. Marin Moraru

| Deea a răspuns:

Pavel bartos

| Dragon01 a răspuns:

Cred ca ati uitat totusi cel mai bun actor.Toma Caragiu.
Florin Piersic, mai mult a avut noroc.
Eu sunt actor, si am vazut multe piese de teatru.Nu am criticat niciodata actorii care jucau in telenovele,desii ei faceau chiciuri,care afecteaza arta.
Actorii ce mi-sau parut cei mai buni si care traiesc:Marius Bodochi si Ileana Stana Ionescu -piesa MATUSICA-
Adriana Trandafir,Gabrier Fatu si Andreas Petrescu -piesa Ma mut la mama-
Ani Cretu si Anis Doroftei -NOAPTEA AMERICANA-
Alexandra Ionita si Catalin Babliciuc -Braking Up-
Marcel Iures,Gavril Patru,Gabriela Popescu si toata trupa piesei ACASA LA TATA
Maia morgenstern si toti actorii piesei "Si caii se inpusca,nu-i asa?"

Piesa ce m-a inpresioanat cel mai tare si m-a lasat cu o stare de neuitat este "Intoarcerea de acasa" cu Anis Doroftei,Andreea Ilinca si Dan Murzea,desi doamna Anis Doroftei ramana goala in totalitate,totul te afce sa simti cu adevarat ce este viata.
Am vazut "REGINA MAMA", Olga Tudorache este cea mai buna actrita.
"Zaruri Si Carti" cu Florin Piersic Jr. si Petre Fumuru, o piesa de noata 3. Florin Piersic Jr. e 0 barat. Daca tatal lui a reusit ceva, el nu o sa reuseasca, pentru ac nu o face bine.Nimeni nu poate fi Florin Piersic.Multi actori buni. Tinerii nu imi au viitor, joaca in telenovele sau emisiuni mondene.Invatam degeam istoria teatrului, estetica euritmie, etc. degeaba...ca sa imitam oti incultii?

| andalu a răspuns:

Amza Pelea, Toma Caragiu...si din noua generatie Maia Morgenstern

| silver19 a răspuns:

Nu-mi plac filmele romanesti, nu ma intelegeti gresit dar actorii romani n-au pic de credibilitate!

| costymaximus a răspuns:

Amza Pelea

| Absenta a răspuns:

Maia Morgenstern

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

A zis:"care este"...Deci marele maerstru nu se pune...
In nici un caz nu va fi Mihai Petre.
Poate Mihai Bendeac sau Albulescu

| GiuliaTamas a răspuns:

Marian Adochiţei

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marcel Iures, Maia Morgenstern, Cristi Iacob top 3 favoritii meilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marcel Iures clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jean constantin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sergiu Nicolaescu, Ion Besoiu si Ilarion Ciobanu, cei mai buni actori din Romania.

Ca actrite, preferatele mele sunt Anca Nicola, Irina Gardescu, Maria Ploae si Maria Clara Sebok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jean constantin, florin piersic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jean constantin este pe primul loc, iar pa locul 2 totiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

An viata. florin piersic.

| anaid a răspuns:

Noua generatie:Ioan Isaiu...seniorii:Florin Piersic

| tim explică:

Emilianxx, beton raspunsul tau. poetvagabond, excelen, imi place ca esti un tip foarte istet.Bravo! razvann, eu fiind fan Florin Piersic, te asigur ca ai mare dreptate.

| TeoIonela a răspuns:

Gheorghe Visu alaturi de Carmen Tanase(fac o echipa extraordinara impreuna)

| akind a răspuns:

Dan bordeianu din generatia noua

| bicolor_1613 a răspuns:

Florin Piersic
Gheorghe Dinica
Carmen Tanase
[generatia veche]
Adela Popescu
Andreea Patrascu
Nicoleta Luciu
[generatia tanara]