| AuRevoirSimone a întrebat:

Care e cel mai frumos film pe care l-ati vazut vreodata? Argumentati!

39 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Podurile din Madison County; pentru ca vorbeste despre iubire si spirit de sacrificiu.Si despre melancolia unei vieti traite intre regret, dor sfasietor si fericirea celor dragi.

| Bacemi a răspuns:

Shawshank Redemption. Un film superb. Pentru ca dupa ce vezi acest film iti dai seama ca un caracter puternic poate fi acolo unde nici nu iti imaginezi. Este un film extraordinar. Desi este alb-negru, foarte vechi, il recomand oricui.

Slumdog Billionaire este de asemenea extraordinar.

| Malvina24 a răspuns:

Ghost! se potriveste exact cu ceea ce simt eu! nu mi-ar place sa fiu fata care joaca rolul principal, dar un asemenea film are actiune care te face sa fii in suspans! sceana omorului m-a lasat fara cuvinte, eram trista! iar scena in care el ii da un ban pe sub usa m-a facut sa lacrimez! mi-a murit si mie cineva si filmul ma facuse sa cred ca era adevarat ceea ce se intampla in el! e preferatul meu!~ imi mai plac cateva:Vasul fantoma, Snakes, Twilight, etc!

| yumeee a răspuns:

A Beautiful Mind. Povestea adevărată a unui bolnav de schizofrenie care a reuşit singur să deosebească realitatea de iluzii schizofrenice. un film impresionant.

| Razvan a răspuns:

Legendele toamnei.As face si o argumentare dar cred ca nu e cazul, fiecare cred ca a vazut filmul. O adevarata capodopera, niste actori minunati si un scenariu exceptionalhappy

| Dominicc a răspuns:

Pai mereu vad filme de imi plac. deci nu pot zice ca am unu.

dar pentru moment.

nu stiu... iti zic 2.
spiderman 3 si angels & demons

astea le'am vazt curand

| perla a răspuns:

Stefan cel mare si turcii.si mihai viteazu belissime incearca si vezi aaaaaaahhh si mai este unu cu revolutia din 89 dar nu stiu cum se cheama. poate ne mai amintim de unde am plecat.frati romani!

| andreea_6295 a răspuns:

Poi multi spun ca e o mare prostie filmu` 2012 dar mie imi place foarte mult. sunt imaginile alea in care intra pamantu` sub apa etc :X. sh` altu` ar fi "asasin in noapte" pentru ca doar la sfarsit se descopera cine a omorat`o pe fetita. pe`asta ti`l recomand love struck ca pe 2012 presupun ca l`ai vazut big grin

| AuRevoirSimone explică:

Nu e necesar un film XXXhee hee

| AuRevoirSimone explică:

Unele filme mentionate de voi le-am vazut, insa eu nu cred ca am un film anume preferat. Pot spune ca am ramas totusi marcata de un film, poate l-ati vazut si voi :"Eternal Sunshine of the spotless mind". Vi-l recomand!big grin

| chivas21 a răspuns:

Eu zic serialu LOST--- mister, suspans, tehnici de supravetuire...doamne sunt asa de multe in filmul asta incat nu imi ajunge pana maine dimineata sa scriu!

| Fiction a răspuns:

"Piratii din Caraibe"e plin de actiune si alte chestii dureroase, dar e cel mai super film pe care l-am vazut

| BiaSiAtat a răspuns:

Alvin and the chimpuks pentru ca a fost taree amuzant dar e partea 2! Incerca si tu!

| Georgia_1376 a răspuns:

Eeasy A deci e super fain filmu.Merita vazut!

| Sოﺁℓε a răspuns:

A dog'story este cel mai superb film pentru ca este vorba de un catel care creste si iti da multa emotie mai ales sfarsitul uita-te si ai sa vezi ca chiar este plin de emoiti si suspans si chiar cred ca vezi plangehee hee

| anss23 a răspuns:

Nu mai stiu sigur cum se numeste dar mai demult am vazut pe AcasaTv un film cu un baietel care avea cancer sau leucemie si doctorii i-au dat cel mult 3 luni de trait si maica-sa se plimba odata prin spital[parca] si a vazut poza unui doctor pe un perete si a vazut o stralucire pe ea sa ceva de genu si a stiut ca doctorul acela il va vindeca pe baiatul eie si pana la urma el supravietuieste. Oricum, a fost un film foarte frumos, emotionant.happy

| Roxii a răspuns:

Pai am o gramada de filme care imi plac ffffff mult. podul din terabitia pentru. ca expr. o poveste de prietenie iar eu tin fff mult la my friends, cezar si cleopatra deoarece imi place sa vad filme istorice, twilight deoarece imi place ca expr. puterea iubirii

| ZambescSiGata a răspuns:

Sincer cel mai frumos film pe care l-am vazuth a fost tianic deoarece, dupa parerea mea este poate singurul film care iti aduce acel sentiment de dragoste si pun pariu ca toate persoanele care s-au uitat la film au fost emotionate, sau profund impresionate...si poate unele chiar au si plans. te puup

| Keridaa a răspuns:

Titanic este in viziunea mea cel mai frumos film, fiindca este regizat dupa o poveste reala. Este impletit totodata cu sentimente de DRAGOSTE ADEVARATA in primul rind, de dor, jale, neputinta, teama si multe altele. Cred ca este filmul care trezeste in noi simtul omenesc si reuseste sa ne impresioneze pina la lacrimi! tie care iti place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre dragoste si alte aiureli big grin. O comedie extraordinara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prison Break :X e serial...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avatarblushing. Nu dati cu pietre... e chiar frumos, si povestea aia de dragoste... ahh`day dreaming.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Alice" dar nu era vorba despre tara minunilor.Era vorba despre o poveste de dragoste visata de o frumoasa domnisoara in timpul unui lesin suferit intr-un parc.

Răspuns utilizator avertizat
| kaTTsu a răspuns:

Avem voie si filme xxx? pai cel mai frumos care chiar m-a lovit la corason a fost Love don't cost a thing / Dragostea nu costa nimic imi place cum tipul acela trece prin schimbari de caracter si gagica este o fata finuta

| Alina_9354 a răspuns:

The devil wars Prada:X Un film foarte frumos despre moda, iubire! Prezinta viata celor care lucreaza intr-o agentie de modeling, au atat de multe pe cap incat nu mai au timp de familie si se confrunta cu diferite probleme, despartiri, certuri!

| liongirl a răspuns:

Buna!`Paranormal Activity, Captivi in iad, Robotul universal, Fantoma mea iubita, O cenusareasa moderna, Un alt film cu adolescenti, Naufragiu pe insula dragostei, Mereu la prima intalnire, Laguna albastra, Intoarcere la laguna albastra, Titanic, Pulbere de stele, Casablanca, etc.
Daca mai imi vine vreunul in minte, iti mai spun!`happy

| kidu_6779 a răspuns:

Nu stiu daca as putea sa aleg unul singur.
Cateva dintre filmele care mi-au placut ar fi:
~A beautiful mind,
~The shawshank redemption,
~A walk to remember,
~She's all that,
~The illusionist,
~What a girl wants(mi-a placut foarte mult povestea:D)
~Venom: http://www.cinemarx.ro/filme/Venom-Venom-95861.html
~Saw(toate):X
~Orphan
~Urban legends:Bloody Mary: http://www.cinemarx.ro/......00138.html si multe altele. Ultimele sunt listate ca fiind "horror" si desi nu mi s-au parut chiar de groaza...sunt chiar interesante.:D:)

| AdeeXd a răspuns:

Singur acasa 1 si 2, pentru ca acel baietas cat de mic este el, ii duce de nas pe hoti!

| unikat a răspuns:

Comedie: Scary movie
aventura:stapanul inelelor
drama:sweet november
horror:casa de ceara
actiune:from paris whith love