| Ruxy a întrebat:

Care e ultima carte pe care ai citit-o? Dar cartea preferata?

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

Cartea mea preferata e "marele gatsby" de F. Scott Fitzgeral, e foarte buna, nu ma mir ca e una dintre cele mai apreciate carti scrise vreodata. ultima carte citita integral "un tip la inaltime", nu-mi amintesc cine a scris-o ca e doar un roman de duzina pe care mi l-a imprumutat o prietena, dar a fost dragut. si momentan citesc "ma dau in vand dupa cumparaturi" de Sophie Kinsella, e ok, prezinta cotidianul unei fete trendy in principiu. am auzit ca s-a facut si film de curand dupa carte "conffesions of a shoppaholic", cred ca o sa il vizionez si o sa il compar cu cartea. asa am facut si cu "memoriile unei gheise" si am realizat ca filmul e pe departe mult mai prost decat cartea.

26 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Confidenta noptii-Sandra Brown(ultima)

Lantul minciunilor-Iris Johansen(preferata)

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ultima carte citita: Nunta in cer - Mircea Eliade.
Fiecare carte citita a lasat ceva in mine. Mi-e imposibil sa numesc numai una.

| catthshshshs a răspuns:

Ultima carte: Camasa lui Iisus
Carte preferata: Tess d'Urberville, de Thomas Hardy

| yinyang a răspuns:

Cartea pe care o citesc acum e-npaturita-n aur si numele ii este scris in safire si cristale...se numeste... Yoga-"Arta tacerii"

| crisS a răspuns:

Ultima - un ceai cu tipele de sambata ( adrian lustig)
preferata - vedeta ( kate Coscarelli)

| yuli10 a răspuns:

Dar tu ruxy nu o sa ne spui? din moment ce esti interesata happy

| nuamnuvreau a răspuns:

Ultima carte citita a fost intre doua avioane, iar preferata, desi inca nu am terminat-o, este toate panzele sus de radu tudoran.

| schindlerww a răspuns:

De ce cunosc atatea persoane a caror carti preferate sunt reprezentate de seria "Twilight"? Adica, ok, poate e buna, sa zicem asa. Nu am citit-o (nici nu am de gand prea curand), dar, totusi, e doar o poveste de dragoste intre un vampir si-o tipa... Exista carti din literatura universala care te lasa fara suflu si iti raman impregnate in inima. Nu trebuie sa fie neaparat un tip cu colti in ea ca sa aiba succes (exceptand "Dracula"). Cititi "Twilight", ok, dar cititi si carti de calitate pe langa.

Exista un top de 1001 de carti de citit in viata (eu vorbesc despre unul anume; stiu ca sunt mai multe) si printre acestea nu se numera si "Twilight" + vreau sa mentionez ca sunt si carti recente, ca de exemplu "Memoriile unei gheise" [

| schindlerww a răspuns:

Si era normal sa fiu atentionata ca exista o limita de spatiu. Pierdere de timp. Cititi ce vreti... (+ n-am voie macar 6 puncte de suspensie in plus).

| ancalazar a răspuns:

Ultima carte citita este "obscenitate publica" de andrei plesu
Cartea preferata sunt tentata sa spun ca este "crima si pedeapsa" dar intotdeauna locul ii poate fi luat.

| girl2 a răspuns:

Ultima : Dama cu cameli de Alexandre Dumas fiul
Preferata : seria Harry Potter de J. K. Rowling.

| diana a răspuns:

Ultima carte citita:,, Amurg" de Stephenie Meyer
Carte preferata:,, Recreatia Mare" de Mircea Santimbreanu

| cappodonna a răspuns:

Citita: Leila-Maritata cu forta
Preferata: Suad-Arsa de vie

| kathessa a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o se numeste "Viata ca o teapa" si este o carte de psihologie. Cartea preferata: "Invitatie la vals".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima carte : Copilul nascut joi - Sandra Brown
Cartea preferata : Texas Sages - Sandra Brown
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexis sau Tratat despre lupta zadarnica- Marguerite Yourcenar.Carti care-mi plac sunt multe...chiar multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai ruxy? Exista carti f bune pe lumea asta. Daca vrei iti recomand cateva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cartea care, doar, vroia sa fie citita". este vorba despre o carticica care statea plictisita pe raftul din biblioteca pentru ca nimeni nu vroia sa o citeasca, o carticica suparata si pe deasupra avea si dreptate. dar cel mai curios a fost faptul ca este o carte care -miroase-prima carte pe care o citesc si care miroase a mandarina(paginile sunt impregnate cu parfumul suav al unei mandarine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea pe care am citit-o eu, se numeste crima si pedeapsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte politista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima carte- "Panza de painjen"- Cella Serghi -foarte interesanta maniera scriitoarei de a descrie saracia, personajele, marea.si multe altele.
Cartea preferata- " Nunta-n cer"-Mircea Eliade

| spiritul a răspuns:

Canuta om sucit. pdf acum pe net, primele randuri laughing

| Ruxy explică:

Ca sa va raspund si eu voua: am 20 de ani. Ultima carte citita "Twilight". Cartea preferata...de obicei ultima carte cititahee hee, dar sunt mai multe care imi plac.
Lectura placuta in continuare!

| dianka_4861 a răspuns:

Ultima carte citita intuneric am uitat cum ii spune autorului si cea mai buna carte citita este de fapt seria twilight (Amurg) de stephanie mayer. seria cuprinde(Amurg, luna noua, eclipsa, zori de zi)in prezent citesc seria arthur

| lovestospooge a răspuns:

RIchard Dawkins - The god delusion
in romana e "Himera credintei in Dumnezeu"

| Alexandra_9466 a răspuns:

Ultima carete citita: "Fantoma de la Opera" de Gaston Leroux
Cartea preferata: "La rasarit de Eden" de John Steinbeck