| nicolbutnaru a întrebat:

Care este piesa de teatru care ti-a placut cel mai mult? De ce? Unde?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

O piesa de teatru din orasul meu la care am participat eu, prietenul meu si ink doi baietihappyhappya fost amuzant era o comedie putea fi si mai lunga dar conteaza ca toata lumea sa distrat:X:X:X

11 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Vara si fum -de William Tennessee, reprezentata acum cativa ani la Teatrul National.Pentru ca m-am identificat cu personajul principal feminin...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Take, Ianke si Cadir la Teatrul National din Bucuresti. Maestrul Beligan a fost absolut genial.

Anna
| Anna a răspuns:

Sapargatorul de Nuci-Ceaikovski

| hashe86 a răspuns:

Faust, la teatrul din sibiu

auran
| auran a răspuns:

Cum iubeste cealalta jumatate de Alan Ayckbourn. La teatru Mic.
De ce?
Pt ca indiferent daca esti femeie sau barbat te poti identifica mai mult sau mai putin cu personajele din piesa.
Merita vazuta! Este o comedie usoara si atat de asemanatoare zilelor noastre incat ai crede ca esti tu.

| hugin a răspuns:

Mireasa Muta. Comedie. George Ivascu

| claudiarebecca a răspuns:

Mi-a placut foarte mult "ultima ora" am vazut-o in bv. de mihail sebastian. mi s-a parut o ilustrare super tare a societatii noastre. e vorba de un profesor de istorie care publica un articol despre alexanadru cel mare (subiect despre care are o polemica cu o studenta infocata), articol care este interpretat de catre un mafiot ca o demascare metaforica la adresa afacerilor lui si decide sa il scoata din sistem pe domnul profesor. in final fiecare intelege ce vrea din spusele celuilalt iar profesorul si studenta se aleg cu o excursie pe urmele lui alexandru cel mare finantata de catre mafiot care vrea sa ii vada plecati din tara - si din afacerile lui laughing

remarcabila a fost si piesa "cele 4 picioare ale mesei"de Iacovos Kambanelis pe care l-am vazut in iasi acum cativa ani bunicei. piesa e legata de asteptarea mostenitorilor ca sustinatorul familiei sa moara si sa imparta averea intre ei.

doua comedii foarte bune... and my favourites

| Selena a răspuns:

EMILIA GALOTTI, regia Radu Alexandru Nica, Teatrul Odeon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Take ianke si cadar\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general toate piesele de la Tmf. Mi-a placut tare mult "Pescarusul".

| io_3150 a răspuns:

"Povestiri despre nebunia (noastră) cea de toate zilele, Regia: Radu Afrim(Sibiu, Festivalul de tetru);
"Transport de femei", Regia: George Ivascu (Sibiu)