| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt artistii vostri contemporani preferati? Mie imi place Avtandil Makharoblidze, Alexandra Levasseur, Alexa Malde si Agnes Cecile.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ca să fiu supărată pe tine, ar trebui măcar să bănui cine eşti.hee hee

Îmi vin acum în minte Rodney Smith, Kaethe Butcher, Annick Bouvattier, Leocerba, Xochipilli... tongue

16 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Levasseur aia picteaza bine

pai nu prea sunt eu cu arta, deci hai sa-l bag si eu pe nimeni altu
lasand gluma la o parte, nu am habar de artisti gen, pictori, cum vad ca ai pus tu pentru ca nu prea ma intereseaza subiectul

dar muzica e considerata arta deci fratele nord. are versuri prea bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E interesanta explorarea alexei meade.
ana mendieta, john dugdale, deborah turbeville

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar că sunt deosebiţi. love struck

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Credeam ca am primit un raspuns de la tine. Hai, nu ma lasa cu ochii-n soare, stiu ca tu le ai cu arta si trebuie sa stii sa raspunzi la intrebarea asta. Sigur ai in minte o gramada de artisti. Nu-mi spune ca inca esti suparata pentru voturile alea, nici macar nu-mi mai apar acolo, la nefolositoare/eronate. sad
*te rog, raspunde, te rog, raspunde...*

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Cu neprofunzimile lorlaughing

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha. laughing

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Ai vazut? Ce Rodney Smith? Ce Kaethe Butcher? Ai scris Leocerba, ai luat funda!
Pai?

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

laughing Magia leocerbiană.

Ce mai faci, soare?

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Acum? Chiar acum ce fac?
Am un bol alb, am pus in el cateva felii de mandarina, am amestecat ulei de masline mediu-intens cu sare din aia mare, roz, de Himalaya si piper si am pus peste mandarine, la urma am presarat frunze de menta proaspata, inca mai am in gradina si mi-am facut salata. Am o carte faina pe care deja am manjit-o cu masline si mandarine ( se cheama "Cartea întâi: Moartea unui tată", de Karl Ove Knausgaard ) si ascult Puscifer cu Grand Canyon. Faina muzica dar faine versuri, uite un om care stie sa aleaga bine, cum altfel?

https://www.youtube.com/watch?v=qtZJiQSmJ9g
P.S. Nu cumva sa te lasi impresionata, de fapt mi s-a infundat chiuveta de la bucatarie si duc pas cu pas la baie cate o cana cu apa plina cu ulei si patrunjel, ca sa eliberez evacuarea de la chiuveta.
Sau?

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Îmi ceri imposibilul. Eşti impresionantă prin simpla ta existenţă.
Apropo, ştiu să desfund chiuveta-veta, mai nou să şi schimb (re)prizele. Te pot învaţă.

Puscifer cu Grand Canyon e fantastic ("lost as I may be in the fog of my own noise and triviality..." da, da, da, da!), dar tot nu la fel de bun ca Leocerba sub mandarine şi masline cu piper şi mentă, mmmm... laughing Ţi-aş adăuga poate şi un strop de lămâie cu o lingură de îngheţată vanilată şi câteva boabe de strugure, hmm, alb! love struck A, şi un pic de honey, honey. tongue

Azi m-am visat într-o casă a mea ca un titanic de piraţi, vechi, fain, plin de arome vintage, din 2-3 nivele, cu tot felul de camere, scări, balustrade, rafturi, ascunzişuri, o casă în toată regulă, dar pe roţi. Aveam un balcon mic, ca de prinţesă, cu un telescop imens şi perdele care simulau vântul, cu aripile sale fluturând, care se deschideau ca o floare şi când stăteam pe balcon, ca pe cârma unei nave, cu toată casa în mişcare, simţeam că zbor. love struck E de vis.
Uite, cred că de-aia!

Fug să cumpăr nişte vopsea, piatră şi glet, că mi s-au terminat, ca să nu-mi ţin titanicul avariat încă vreo două luni. Pup dulce...şi mă gândesc dacă pe viitor să-mi cumpăr un mandarin. Crezi că va rezista în casă? Ce drăgălaş ar arăta plin de buline portocalii pe pervaz... day dreaming

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Casa ta, habar n-ai cat de greu ar fi de intretinut.
2-3 nivele? Pai numai cate ferestre-s de spalat, au!
In orice caz, eu zic sa nu investesti atat in vopsele, investeste-n mandarin:
http://www.infovisual.info/06/074_en.html

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

În case magice orice e voie şi nimic nu e imposibil, iar geamurile se spală singure. tongue
Tare fericită m-am trezit cu ideea unei case, unui castel, practic, pe roţi şi mi-e ciuda un pic că în realitate încă nu există.
*oftează şi merge la cules de mandarini*

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Ce mare telepat şi vizionar e şi Puscifer ăsta. A făcut un remix la visul meu. :))
http://youtu.be/IkHQAvZEM1o

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca să fiu supărată pe tine, ar trebui măcar să bănui cine eşti.hee hee

Îmi vin acum în minte Rodney Smith, Kaethe Butcher, Annick Bouvattier, Leocerba, Xochipilli... tongue

| cristi10grei a răspuns:

Andrei ciobanu happy care a scris cartea sugio ramona! Andrei Pleşu a petrecut Crăciunul cu amanta, si multi alti codu penal dragonu ak 47 o dau si in muizca happy

| Sother a răspuns:

Nimeni altu

| CristinaSNC a răspuns (pentru Sother):

La fel si pentru mine.