| Katy_8817 a întrebat:

Ce carte (una singura) va influentat sau va schimbat viata? funditatongue

14 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sa nu razi... Fratii Jderi de Mihail Sadoveanu, de la aceasta carte iubesc orice se numeste in lecturi, filme si viata... aventura.

Răspuns utilizator avertizat
| Psihiatra a răspuns:

Nu pot spune ca mi-a schimbat`o drastic,dar a facut mici modificari pozitive in comportamentul meu si pot spune ca, astfel, a facut schimbari in viata mea
cartea este scrisa de Dale Carnegia si se numeste Arta de a reusi in viata
ti`o recomand cu draga inima

| AG a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray, Oscar Wilde

| Dmonik a răspuns:

Hai, mai Katy, ce naiba?
V-a influentat/v-a schimbat.
De schimbat nu cred ca se pune problema, dar imi place un autor fantastic. E vorba de Pascal Bruckner.
Eu zic sa te apuci de citit cat mai repede, nu mi-o lua in nume de rau, dar poluam aceasta categorie aiurea.

| Levana a răspuns:

''Cuptoarele lui Hitler'' de Olga Lengyel, am citit-o când aveam 13 ani şi m-a marcat pentru totdeauna. Şi, altă carte care m-a influenţat, cică a fost ''Quo Vadis''.

| trifescugabriela a răspuns:

Mie mi-a schimbat viata cartea cu titlul "cele mai importante 6 decizii pe care trebuie sa le iei in viata" desi titlul e lung cartea e foarte foarte buna deci daca vrei sa o ai dut-e la biblioteca si cauta la psihologie cartea spusa de mine deci citeste-o please e foarte foarte buna...iti schimba viata si te face sa fii alt om! Pe mine cel putin m-a schimbat si inca in bine!

| gm_4249 a răspuns:

Pelerinul,Roman

| Bianca_4346 a răspuns:

Maitreyi de Mircea Eliade.
A fost printre primele carti citite de mine si am ramas placut impresionata dupa ce am terminat-o.ador cartile scrise de el, au ceva specialhappy

| Katy_8817 explică:

Dmonik ce naiba, stiu sa scriu stai linistit/a. am pus intrebarea aceasta tocmai pentru ca imi place sa citesc mult...winking

| teodor10 a răspuns:

De credit, cu siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dan Brown - Ingeri si demoni

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai nu stiu cred ca Heidi fetita muntilor.big grin.si Alice in tara minunilor.big grin.(ador cartea Heidi.big grin^^) in fine.big grin

| Maiiiiia a răspuns:

Heidi