| Downfall a întrebat:

Ce cărţi bune mi-aţi recomanda? Dar nu-mi daţi link-uri, daţi-mi câteva cărţi pe care voi le-aţi citit şi v-au plăcut mult. Aş vrea ceva de mistere/crime, adolescenţi sau chiar aventuri.

13 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Tot cese cheamă Rodica Ojog Braşoveanu, Agatha Christie, Raymond Chandler, Georges Simenon, Sven Hasel, James Brown, EdgarAllan Poe, Karl May, Sir Arthur Conan Doyle, Jules Verne, Theodor Constantin, Haralamb Zincă. - ăştia fiind autori.

Răspuns utilizator avertizat
| Lauragd a răspuns:

John Saul- Umbra
John Saul- Chinuieste-i pe copii
Paulo Coelho - Veronika se hotaraste sa moara
sau carti politiste de Agatha Christie

| Dumnezău a răspuns:

Ah,crime si mister? Use Stephen King.Doar crime? Dostoievski.Adolescenti? Dickens are foarte multe carti potrivite pentru varsta asta.Incearca ''Poveste despre doua orase'',''Marile Sperante'', si ''David Copperfield''. Citeste carti de autori musulmani, sunt impresionante, mai ales cele ale lui Khaled Hosseini.Merge in categoria asta si Jocurile Foamei de Suzanne Collins sau cartile lui Gabriel Garcia Marquez. Poate si ceva Nicholas Sparks, ii stie toata lumea cartile, ca se fac filme de poponareala din cartile lui. Aventuri? Doua cuvinte am pentru tine: Jules Verne.

| aryana1991 a răspuns:

Droguri moarte in las vegas, winetou

| DeutzaMyky a răspuns:

O carte care îmi place foarte mult: Viaţa ca o pradă. Carţi bune sunt şi următoarele:
Moara cu noroc
Viaţa în înalta societate
Înainte de bărbaţi
Mircea Şeptilici sau ultimile doua ore din viaţa unui artist
ViPuşcă.S.R.L
Ţiganii,Aurul şi Diamantele (Vol.1 si Vol.2)
! Ultimile 2 cărţi sunt cărţi contemporane cu noi.

| aliceinchains a răspuns:

"Cianura pentru un suras "; "Buna seara, Melania!"; " 330 de pisici negre" - Rodica Ojog-Brasoveanu.
Si cartile Agathei Christie, care sunt geniale. Am citit in jur de 15, sunt in jur de 80. Toate sunt foarte faine.

| TestoasaRoz a răspuns:

Mere de richard milward b-) geniala cartea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cateva dintre cartile mele preferate:
Stephen King:Mobilul,Misery,The Shining,Lucruri Pretioase,Langolierii,Fereastra Secreta,Un elev capabil,Orasul BantuIT, Christine, Dintr-un Buick 8.
John Saul:Chinuieste-i pe copii,Umbra, Clubul Manhattan(e geniala cartea asta)
Ieri am terminat de citit primul volum din seria Tunele, scrisa de Roderick Gordon si Brian Williams.
Cronicile Wardstone de Joseph Delaney(eu sunt la a doua carte)
Tot ceea ce tine de Anne Rice.

| Mmarryy a răspuns:

Iti recomand : Asculta si mori - Ed Mc Bain, Christine Falls. Dosarul unei morti suspecte - Benjamin Black, Misery si Shining- Stephen King.
Sunt ultimele carti citite de mine si m-au fascinat.
Si am citit si Jane Austen - Mandrie si prejudecata, Mansfield Park, Ratiune si simtire.

| Ayskle a răspuns:

Phhh... ce zici de "The Secret".Iti spune despre cum sa faci orice vrei.Eu unu am incercat chestii simple din carte si am vazut si filu si mamaaaa! chiar a merss! si daca vrei filmul incearca pe 9 9 0.ro
.Crede-ma merita sa-ti dai si un picor si-o pentru cartea asta!

| kittycat1999 a răspuns:

Mie chiar mi-a placut cartea,, magie dezlantuita" de Cat Weatherill

| dragosdragos_9615 a răspuns:

Morometii1sau2