| miauu a întrebat:

Ce carti misto stiti?(dragoste&psihologie)

Răspuns Câştigător
| User a răspuns:

Dragoste:
Frumoasa si bestia
Hansel si Gretelthinking
Psihologie:
hmm. aici e mai greulaughing da sa zicem "Capra cu trei iezi"

laughing

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Casa Tunetului, Manon Lescaut, Floare Albastra, Dama cu camelii.

cami
| cami a răspuns:

Love story-Erich Segal, Regina gafelor-Meg Cabot, Dama cu camelii-Al Dumas (fiul), Amanda se marita-Jenny Colgan + Familia Watson-Jane Austen. (asta e si de dragoste e si misto, toate surorile navalesc pe acelasi baiat-le e frica sa nu ramana nemaritate laughing )

| Silvia a răspuns:

Ma...eu v-am mai zis... misto n-avem.

| edoru a răspuns:

Pe langa "Capra cu trei iezi", care, contrar aparentelor, este de o factura psihologica solida, recomand milioanele de carti "X moduri pentru a intelege comportamentul celuilalt" scrise de "maestri nemultumiti de sine" si traduse de "nefericiti de sine", pentru ca sunt comice si nu aduc nimic constructiv, exceptand antrenamentul de a lectura, in consecinta te relaxeaza ceea ce e bine.
Si, stii ce, Biblia are filosofie, psihologie, dragoste, povesti nemuritoare, SF, minti bolnave, intrigi nebanuite si nesabuite. Poti oricand opta pentru elementele beletristice din ea. Nu sustin prin asta ca e cartea dintai, departe de mine acest gand, dar e de obicei la indemana oricui, pe-acolo, prin casa, prafuita.;-)

| Minty a răspuns:

Maitrey de Mircea Eliade cu reversul Dragostea nu moare niciodata de Maitry Demi si Lorelei Ionel Teodoreanu! dragoste psihologie tot ce vrei! sper sa la citesti!

| MissD a răspuns:

Scrisoare de dragoste si Invitatie la vals de Mihail Drumes
Nunta in cer de Eliade nu prea mai imi vin in minte altele si blonde de miliane e nice dr nu mai stiu de cine e scrisa

| RoxanaCher a răspuns:

Daddy de Danielle Steel. E destul de interesanta!

| cascadorys a răspuns:

Psihologie:Crima si pedeapsa, Dostoievski
dragoste: Anna carenina, Lev Tolstoi

| diana_3248 a răspuns:

Istoria iubirii de Nicole Krausshappy