| Kittiii1102 a întrebat:

Ce compozitori straini si celebri conasteti?

Funda! big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John Williams, Alexandre Desplat, Howard Shore, Enya, Harry Gregson-Williams, Hans Zimmer, Randy Newman, Thomas Newman, James Horner, James Newton Howard, Alan Silvestri, Danny Elfman, Vangelis, Yanny,... îţi ajung atâţi?
Toţi sunt străini şi celebri, mai ales John Williams, cea mai nominalizată persoană la Oscar în viaţă! Chiar am pus şi eu o întrebare similară la categoria asta ieri.

2 răspunsuri:
| filiblox a răspuns:

Uite link :P http://ro.wikipedia.org/......t%C4%83:_A aici gasesti tot ce doresti