| Seba2013 a întrebat:

Ce este ESTETICA sau teoría imaginii pentru Giorgio Agamben?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Giorgio Agamben, estetica sau teoria imaginii se referă la studiul și înțelegerea modului în care imaginea și estetica influențează percepția și experiența noastră estetică.
Acesta explorează imaginea, vizualitatea și estetica în contextul filosofiei și culturii contemporane. El examinează și modul în care imaginea și estetica pot afecta subiectivitatea și relațiile sociale.