| annaliana a întrebat:

Ce este "fimo" si de unde pot lua astfel de material? Daca stie cineva si cum se prelucreaza.

Răspuns Câştigător
| astamicuta a răspuns:

Fimo e un fel de plastilina pe care dupa ce o modelezi o poti baga in cuptor timp de 30 de minute si se intareste.

eu mi-am luat de la creativ ( brasov), dar am vazut ca exista si in carrefour, real. aaa si am dat 7 lei big grin

2 răspunsuri:
| DeepInDarkness a răspuns:

Fimo este un material ca si plastilina, usor de modelat care se intareste apoi.cu el lucrezi ca si cu plastilina si iti poti creea bijuterii super dragute ca si pe:www.cercelusi.com

| actsilly a răspuns:

Este ce au spus fetele mai jos, dupa ce o bagi la cuptor poti sa o si pictezi. de gasit o gasesti pe la magazinele de fond plastic. si in constanta la magazinul "Pictor".