| nico98 a întrebat:

Ce simbolizeaza martisorul pentru voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine este un mesager,al primaverii, al simtamintelor.iar snurul alb cu rosu semnifica sangele unor indragostiti curs pe petalele ghioceilor, impuscati fiind de un tata tiran care nu accepta dragostea lor.cand i-a ajuns, deja acestia disparusera in campul cu flori, albe patate de sange.

10 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Martisorul este un simbol al venirii primaverii o sarbatoare traditionala romaneasca foarte veche in care barbatii daruiesc femeilor martisoare legate cu un snur alb- rosu,snur care simbolozeaza noroc,bunastare, iubire, puritate.

| alexcristi a răspuns:

Venirea primaverii

| Levana a răspuns:

O chestie pe care o primesc şi o dau mai departe, că eu nu port. happy

| AlexandraSmiley a răspuns:

Eu si iubitu brate in bratehee hee

| Fantomita a răspuns:

Bunatatea,Dragostea...Fericirea S.L

| All3 a răspuns:

O chestie pe care o pui in pieptbig grin

| Catiii a răspuns:

Pai in primul rand venirea primaverii happy.
iar in al 2 lea rand simbolizeaza prietenie, dragoste. si arati unui om ca nu ii esti chiar indiferent. din potriva, ar putea simboliza relatie dintre voi.

mai pe scurt un prilej de bucurie. >:d

| Cucubauuuu a răspuns:

Fericire,bucurie,prietenie,puritate,sangele Domnului, mai multelaughing

| mariabianka1_1468 a răspuns:

Nimic

| Badassss a răspuns:

O bucata de tinichea si o ata rosie cu alb!