| teodoram a întrebat:

Chiar va fi apocalipsa in 2012?

Răspuns Câştigător
| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

S-au mai pus n-shpe intrebari legate de acest subiect, pentru ca tu nu ai vazut si sunt sigura ca o s mai fie si altii care or sa intrebe eu am dat un copy paste si am salvat acest raspuns in pc sa-l dau d fiecare data:
Sf lumii nu se stie cand va veni, dar eu una nu prea cred ca va fi chiar in 2012 pentru ca daca s-ar sti asa ceva ar fi un haos total inainte de termen(sinucideri in primul rand), cu siguranta va veni dar nu se stie cand, Biblia nu mentioneaza nicaieri acest lucru, doar ca sunt date acolo niste "semne", cum ca acele semne ne vor anunta ca sfarsitul e aproape, acele semne au aparut deja demult, razboi, foamete, rasism, catasrofe naturale, preoti falsi, desfrau, crime, tradari, incest, religii, conducatori hoti mincinosi s. a. m. d, eu ma gandesc ca poate veni oricand sf lumii, desi nu prea sunt pregatita pentru asa ceva cred in asta si stiu ca va veni. odata si odata

44 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se spune ca de fapt in 2012 se termina un ciclu si se vor inversa polii
pamantului, vom vedea ce se va intampla atunci, oricum vor fi schimbari majore.

| AvalohAlyn a răspuns:

Se spune ca nu va fi apocalipsa ci o schimbare majora in omenire. Oricum, acum, doar Dumnezeu stie.

Janina
| Janina a răspuns:

NU nu o sa fie nimic

| Razvan a răspuns:

Cu Apocalipsa ne-am lamurit. E pe vinetongue
Acuma problema e cine urca in trenul cu destinatia Rai si cine in celalalt cu destinatia subsol. Mita nu poti sa dai, pe furis nu poti sa intri si biletele sunt pe terminateI don't want to see

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu cred.

| daηă a răspuns:

Mie FRICA!cryingsper sa nuuuuu

| Cryssbest a răspuns:

UndercoverGirl - in 1999, un taran roman s-a sinucis. Motivul? Venea anul 2000 (nu detaliez, sunt sigura ca intuiesti de ce a facut-o)!
NU va fi "sfarsitul lumii", cel putin nu asa cum credeti voi. NU vom fi distrusi, iar Terra va supravietui! Aproape ca ma tenteaza sa va explic... dar mai bine nu!

| Cryssbest a răspuns:

Latest news: Vine in 4006, cica!

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Nu are e unde si nici cel mai intelept om din lume cand se va intampla... Dumnezeu va hotara asta, dar in felul in care o tinem. Hai sa pretuim si noi un pic viata asta ca e frumoasa si sa ii lasam si pe ati care se vor naste sa aiba parte de ea pentru. ca ei o sa plateasca pentru greselile noastre

| Ioanna2012 a răspuns:

Dumnezeu decide big grin

| 334499 a răspuns:

Acum vei auzii parerea unui specialist! mare atentie!
Nu va fi apocalipsa in 2012! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| madalicious a răspuns:

Daca u crezi ca este apocalispsa in 2012 atunci asa sa fie.happy

| syme a răspuns:

Stai linistit. E doar un film.

| ..._7939 a răspuns:

Daca ti-e frica de ea va fi pentru ca sti vorba aceea...happy

| YLLL a răspuns:

S-a mai pus intrebarea de 12325457688 de ori.laughing
Nu se stie ce se va intampla atunci.
Ceva tot se va intampla dar nu stiu ce.happy

| Alice_6278 a răspuns:

Nu cared.Sunt doar nisthe minciuni.mai bine trebuie sa astheptam si vom vedea.:*

Răspuns utilizator avertizat
| Aiwendil a răspuns:

Nu.Nu o sa vina apocalipsa. Oamenii vorbesc numai prostii.Doar Dumnezeu stie cand ne vine sfarsitul si nici un om nu poate prevedea asta.

| Anecherry a răspuns:

Apocalipsa biblica? cu siguranta nuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar Dumnezeu stie cand va fi cu adevarat sfarsitul lumii, dar nu cred ca va fi neaparat in 2012 pentru ca sansele sunt, oricum, extrem de miciwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! O sa murim cu totii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur e ca...nu. de ce?
pentru ca numa dnezeu stie ca poate sa zica geniul geniilor orice ca nare cine sa stie adevarul decat dnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt apocalipsa nu inseamna togmai sfarsitul lumii gen ne loveste meteoritul si explodam BOOM! intr-adevar apocalipsa inseamna sfarsitul a ceva da poate sa insemne ca lumea se va schimba atat de radical incat nu va mai fi niciodata la fel cine stie poate ca un savant creiaza niste roboti in care sa ne pune creierele si KABOOM! devenim androizi laughing glumeam laughing inseamna ca ceva se va schimba si in plus nu trebuie sa vina apocalipsa chiar in 2012 oameni zic ca va veni apocalipsa in 2012 pentru ca se sfarseste brusc calendarul maya ca vezi doamne tribul maya era un trib de oameni tare destepti la astronomie si stiau sa observe si sa faca studii asupra stelelor cand inca nici nu aveau hartie igenica si noi nu reusim sa ii intrecem in cunostintele lor ata de avansate pentru o perioada atat de inapoiata nici cu ditamai telescoapele performante...ma rog... oricum sfarsitul lumii ar putea avea loc chiar si acum de exemplu ne-ar putea lovi un meteorit din spatiu si am disparea toti deci sfarsitul lumii poate veni oricand big grin nu neaparat cand a zis tribul maya si in plus oameni se asteapta ca acest sfarsit al lumii sa vina de undeva din spatiu pentru ca maya isi faciau calendarul in functie de stele ( si normal ) si daca calendarul lor s-a terminat brusc fara macar sa ajunga la sfarsitul anului se termina in noiembrie 2012 automat oameni de stiinta au crezut ca maya au prevazut ei ceva venind din spatiu care ar putea pune capat omenirii sau ar putea-o schimba.Si daca ar fi sa mai bag ceva in plus sa stii ca deja uni oameni care togmai au aflat ca sfarsitul vine peste 2 ani ei s-au pregatit pentru asta ca ceca vine dumnezeu pe pamant straight face ( oameni care duc credinta pana la extrem) sper ca te-a ajutat in vreun fel raspunsul meu daca nu te-a ajutat macar sa te fi amuzat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ce o vrea domnezeu! asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-om trai si v-om vedea.Eu nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai, vezi sa fugi de-acasa sau sa te ascunzi sub pat ca sa nu te gaseasca, cind o venii la mine si o bate la usa o sa-i zic ca nu este nimeni acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cand o sa se intample asta in plus vom traii si vom vedea ce se intampla, asa ca dupa parerea mea...stai linistit ca nu se va intampla asta prea curand iar daca ai vazut filmul 2012 sa stii ca nu va fi asa deci, numai Dumnezeu stie cand o sa fie sfarsitul lumii`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa sigurr ca da in imaginatia noastralaughingrolling on the floor))