| Bubz a întrebat:

Cine are timp si vrea o funda?hee hee Vreau o lista cu : toate profilele care exista si la fiecare orarhappysi ce profile are liceul Cuza din PLoiesti?happy funda pentru cel mai rapid si BUN rasp:*:*

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

La liceele Teoretice:
-Matematica Informatica(simpu,bilingv sau intensiv engleza/franceza sau intensiv info)
-Stiinte ale Naturii(se mai numeste popular si bio-chimie)
-Filologie(bilingv sau intensiv engleza\franceza\spaniola\germana sau simplu)
-Stiinte Sociale(se pune accent pe phohologie, folozofie, logica)

Liceele cu program sportiv au profilele:
-Fotbal
-Handbal
-Atletism
-Mozaic

La liceele Teoologie profil:
-teologic

La liceele pedagogice profil:
-Invatator, Animator, Pedagog

La liceele de arta:
-Arhitectura, Design Vestimentar
-Muzica
-Pictura
-Teatru

Grupurile Scolare Industriale / Tehnice
-Protectia Mediului
-Electrica/Automatizari
-Economic
-Mecanica
-Constructii, instalatii si lucrari publice
-Industria Alimentara
-Comert
-Agricultura
-Electric
-Productie Media
-Electromecanica
-Chimie Industriala
-Turism si Alimentatie
-Estetica si igiena corpului omenesc
-Industrie Textila si pielarie
Acum, orarul difera in functie de liceul de care esti, dar fara foarte mari modificari).

Uite ce profile sunt la liceul Cuza din Ploiesti:
Matematica-Informatica
Matematica-Informatica bilingv Engleza
Stiinte ale Naturii
Filologie bilingv franceza
Filologie bilingv engleza
Stiinte sociale
Uite de unde am luat astea:http://www.admitereliceu.ro/school/show/id/32037
Uite si alte licee din Ploiesti:http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2