| mallynutza a întrebat:

Cine poate sa imi dea si mie un site in care sa ma invete sa desenez pas cu pas? funda si vott pentru cel mai bun raspuns.:*:*:*:*:X:X

6 răspunsuri:
| maduioana a răspuns:

Www.desenatori.ro sper sa te ajute!

| sederato a răspuns:

Http://www.placidchaos.com/AM/index.php/2006/02/21/andrew_loomis
uita-te prin cartile astea
eu am citit Fun with a pencil si mi s-a parut interesanta.
http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=209476
aici e un forum cu mai multe linkuri de unde poti sa downloadezi ce tutorial te intereseaza :) cauta si pe deviantart.com tutoriale ...si acolo sunt unele utile

| NoGames a răspuns:

Deci, pe deviantart.com nu poti sa vezi cum sunt facute ca sunt doar niste "poze" incarcate, iar pe desenatori.ro este valabil doar pentru desenele facute pe calculator si doar pe acel sait ca in rest nu prea se potrivesc aplicatiile (am cont pe ambele). poti sa incerci pe http://www.dragoart.com/ (in stanga este o lista cu mai multe categori)acolo iti arata pas cu pas si poti sa le faci si pe hartie:!
succes!

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Mai demult am vazut pe un site, deviantart.com sau.ro ca erau niste desene, si dadeai click pe o icoana de vizavi si iti arata cum erau desenate. Sper sa mai fie inca 'ON'.:d

| onegirl8997 a răspuns:

Cauta realizarea picturilor pe google

e primul
e foarte bun