Concurs de povestiri si desene la Academia Motanov

Pana la 1 septembrie, tineretul creator e asteptat sa trimita o povestire sau un desen pentru ca ii face placere si ca sa castige premii!

Premiile cele mari sunt cate un loc gratuit la atelierul de scriere creativa coordonat de Adina Rosetti si la ateliereul de desen de personaj coordonat de Diana Necsulescu. Ambele incep pe 26 septembrie si au sedinte in weekend. Mai multe detalii aici.

Celelalte premii constau in carti sau creioane si acuarele oferite de partenerii concursului, Asociatia Curtea Veche si Faber-Castell. In plus, cele mai bune 20 de povestiri si 20 de desene vor fi publicate pe site-ul Academiei Motanov.

Pot trimite povestiri juniorii intre 10 si 16 ani, iar desene cei intre 7 si 12 ani. Concursul e deschis copiilor din toata tara, cu precizarea ca cele doua mari premii – participarea la atelierul de scriere creativa si la atelierul de desen – vor merge la doi copii din Bucuresti, pentru ca aici se tin atelierele.

Pentru inscriere, trimiteti un mail cu titlul „Concurs Academia Motanov” la adresa simina @ motanov punct ro, la care atasati povestirea/desenul. In mail, scrieti si numele, varsta, localitatea. Pentru alte informatii, va sta la dispozitie pagina concursului.

18 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Ar fi frumos sa particip, pacat ca nu sunt in tara inca. sad

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu ti-am zis tie, du-te la culcare.

| Croampa a răspuns:

Aham aham!

Povesti = creepypasta?

| sporel a răspuns (pentru Croampa):

Creepypasta=jeff, slender, proxies, smiledog and ***?

| Croampa a răspuns (pentru sporel):

And BEN, Rake, Jane, Lost Siver, Sally, ClockWork, Eyeless Jack, Laughing Jack, Seed Eater etc. Etc! big grin

| sporel a răspuns (pentru Croampa):

Then give up, cause those are bad and overrated creepypastas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Participa cineva? Eu cred ca da, daca am timp si inspiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de povestiri? laughing

| userul7200 a răspuns:

De ce raspundeti fara nici-un sens? Altu crede ca participa, altu zice ca ar fi frumos da nu-i in tara.wtf

| anonim_4396 a răspuns (pentru userul7200):

Felicitari pentru acest raspuns plin de sens. Meriti niste voturi folositoare dar oops!

| DarkRevenge a răspuns:

Nu cred ca particip, sorry.

| maraciucaeviata420 a răspuns:

Vin vin, povesti de groaza happy big grin

| EdyakaSmoke a răspuns:

Nu cred ca am timp!

| Neagug27 a răspuns:

Frumos concurswinking

| Denudeny a răspuns:

Pot trimite mai multe desene?

| MiryamDeniz a răspuns:

Particip!

| Mada9629 a răspuns:

Am 19 ani, mi-ar fi placut sa particip

| Andreea491 a răspuns:

Nu mersi.