| carminaburana43 a întrebat:

Cui ii place Donizetti si de ce?

Răspuns Câştigător
| Casiana a răspuns:

Nu am auzit de prea multe ori de Donizetti, cred ca acum este a doua oara cand aud...Eu cred ca Domenico Gaetano Maria Donizetti a fost un compozitor de muzica culta si opera minunat... Cea mai cunoscuta lucrare este "Lucia di Lammermoor"...Si cea mai usor de recunoscut piesa este aia muzicala ""Una furtiva lagrima"...Deci ma bucur ca si tie iti place.>Felicitari...

3 răspunsuri:
| Bloo2 a răspuns:

Nu prea am ascultat donizetti. dar muzica clasica in general imi place big grin...

| cLaudYu a răspuns:

De Domenico Gaetano Maria Donizetti zici? Nu am auzit nici o melodie compusa de el.

| elizuka a răspuns:

Cine e aia sau ala?