| aDEeLAa a întrebat:

Culoarea este o pasiune, iar pasiunea se imparte... Cum comentati asta?

Răspuns Câştigător
| HalloweenSamy a răspuns:

Pai mai multe culori mai multe tipuri de pasiune si cum fiecarei persoane ii corespunde o culoare diferiita si un tip de pasiune diferit

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Culoarea este pasiune, când ai o preferinţă. Astfel, la fiecare culoare atribuim obiecte, părţi din natură, în funcţie de cum vedem lucrurile.Nu oricine vede ceva special într-o culoare.Să luăm un exemplu.Culoarea mea preferată este albastru şi am o pasiune pentru această culoare, fiind favorita mea.Şi pasiunea se împarte.Albastru vezi oriunde.E cerul, pe o suprafaţă infinită. Apoi, e marea.Sunt oamenii care au ochii albaştrii. Există îmbrăcămintea, pe care o poţi asorta cum vrei.Deci,pasiunea se împarte oriunde.Şi faci din asta o artă.

| aDEeLAa explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Multumesc pentru raspunsuri! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, pasionatii de culoare au un lucru in comun...arta. Si asa impartim culorile, fiecare cu pictura lui, diferita, dar toti cu acelasi scop.