| Dootzy a întrebat:

Cum pot face un desen in creion, dar si cu creioane colorate? plesss dau fundita!kiss

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

1. le ascuti foarte bine
2.nu apesi (ca sa mai poti sterge dupa daca gresesti)
3. tii creionul intr-o partehappy

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| paramore_7972 a răspuns:

Ca sa iti iasa bine faci mai intai schita cu creionul iar apoi dai drumul la culori...bineinteles poti face diferite umbre cu creionul normal...de ex la ochi, buze, par, daca faci un portrert sau la cer, daca faci un peisaj.trebuie doar sa combini culorile.nimic mai multbig grinbig grin Succes!

| RoxanaCher a răspuns:

Pai faci conturul cu creionul si apoi colorezi cu creoane coloratehappy!

| BeYoU a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=UPgCyf8KWiw scrie pe youtube speed drawing si gasesti acolo :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dia,.,. vreau sa-ti spun ca nu sunt vreo mare desanatoare dra stiu cate ceva... PASUL NR. 1 nu trebuie sa apesi tare ca-ti se rup varfurile si nu mai poti sa stergi.,,. PASUL NR. 2 fa-i un fond dragut.,,., PASUL NR. 3 trebuie coloratfoarte dragut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostiu ca strici desenul daca bagi cu culori si nha ce sa desenati voi fetite la 10 ani.straight face nu va stiti cum va cheama si voi vreti sa va desenati mai bine uitati-va la desene si lasati desenul ca nu e pentru voilaughing. si tot ce ati comentat aici ati zis ca gresti si prostesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El se poate face foarte simplu ca si cu creion

| Dootzy explică:

Oameni buni,eu vreau sa stiu cum se desenaza cu creionul si cu creioane colorate intr-un mod mai special,mai original,nu formalitati,de exemplu:
"Faci conturul cu creonul si apoi colorez interiorul"
"El se poate face foarte simplu ca si cu creion"
Bine, astea sunt doar greseli, dar cel mai tare m-a enervat raspunsul:
"Ce prostiu ca strici desenul daca bagi cu culori si nha ce sa desenati voi fetite la 10 ani. nu va stiti cum va cheama si voi vreti sa va desenati mai bine uitati-va la desene si lasati desenul ca nu e pentru voi. si tot ce ati comentat aici ati zis ca gresti si prostesc."
Dar, sa stii @Raspuns Anonim ca eu nu am 10 ani am 9 daca tot te intereseaza si desenez mai bine decat tine.Eu sunt la Palatul Copiilor,Slobozia,am castigat medalie de bronz, medalie de aur, 3 diplome si sunt acolo de 3 ani, poate tu iti permiti sa vorbesti asa, dar eu daca te pun acum sa desenezi un portret in creion in 2 minute, te rusinezi ca nu stii, eu daca-mi zici tu mie pot sa-l fac si-ntr-un minut desteptu'/desteapta' lumii.

| Radu15 a răspuns:

Faci conturul cu creonul si apoi colorez interiorul

| Roxanyca a răspuns:

Auzi CapsuniCca daca esti la palatul copiilor de ce ne intrebi pe noi.Tu daca esti intr-adevar la palatul copiilor si ai 2 medali si 3 diplome ar trebui sa stii, Nu sa ne intrebi pe noi :-p.Si la ultimul anonim te intreb si eu daca sti sa scrii?laughing. Dupa cum vad eu nu cred, dar a-s vrea sa stiu si eu raspunsul tauhappy