Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2710362intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Iul
SATI 236.657AFISARI
103.529VIZITE
85.256V. UNICI
28 Noiembrie 2010
Digital112 intreaba:

CUM sa fac si eu sa copiez la teza si sa nu ma prinda? funda

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    28 Noiembrie 2010 22:19
    Cσσкiє a răspuns:

Înveţi bine acasă şi la teză copiezi din minte.Merge întotdeauna, hi hi.

• 23 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 28 Noiembrie 2010 22:21
    elena a răspuns:
    Eu zic sa inveti, pentru ca la teza esti atent, sa nu te prinda profesorul copiind si se duce dracului totul.
  • 29 Noiembrie 2010 01:25
    georgesur a răspuns:
    Vad ca multi de aici se pricep!
    Daca vrei sa faci cariera parlamentara/guvernamentala/prezidentziala pune mina si perfectioneaza-te in "arta" copiatului(furaciunii) caci "hotia defineste Romania!"
  • 28 Noiembrie 2010 22:38
    alexgogo a răspuns:
    Salut. Daca deja ai inceput sa pui intrebari pe aici inseamna ca nu ai experienta cu asa ceva si nu este stapan pe situatie. Ai sanse foarte mari ca sa te prinda.

Imi pare rau, poti sa incerci sa inveti macar un capitol, vei avea mai putin de invatat pentru corijenta.
  • 29 Noiembrie 2010 00:05
    OmuVerde a răspuns:
    Intrebarea asta nu ar trebui sa apara la „Arta si Cultura"... pune mana pe carte si devino cineva!
  • 28 Noiembrie 2010 22:30
    razvanz a răspuns:
    De ce vrei sa "vanezi" nota? Mai bine invata. E mai bine sa fii evaluat la nivelul tau decat sa ai o nota mare si sa nu stii.
  • 28 Noiembrie 2010 22:23
    123456 a răspuns:
    Pai ai putea face o copiuta pe care sa o bagi in foaia de teza. eu asa fac si la lucrari si nu se vede :d
    sau sa scrii pe banca, acum depinde si de ce teza vorbesti tu daca dai teza in clasa ta merge :d
    funda :d
  • 28 Noiembrie 2010 23:08
    Honamy a răspuns:
    Stiu ca cel mai eficient mod e sa inveti insa am sa iti dau niste metode folosite de colegi mei :

1. Daca ai copiuţe mici, cel mai bine este sa le bagi in penar.

Chiar daca proful/profa sta la catedra sau in picioare si merge prin clasa, tu te prefaci ca te uiti dupa ceva in penar.

2. Pui caietul sub piciorul tau aceasta metoda merge doar daca ai un coleg/colega de banca pentru ca atunci cand tu deschizi caietul colegul sa da mai introparte fara ca profa sa te vada.

3. Opera giust
    o=1
    p=2
    e=3
    r=4
    a=5
    g=6
    i=7
    u=8
    s=9
    t=10
    inlocuiesti literele cu acele cifre ca de exemplu : b45v1
    scrii pe o foaie a4 si o lasi pe banca daca profa te intreaba zici ca e o tema la info sau ceva de genul ( metoda am luat-o de pe net)

4. Mai poti scrie cu creionul pe banca insa nu apasa prea tare ca sa poti sterge in caz ca profa si-a dat seama

5. Vorbesti cu colegi din cls inainte de teza/test si va faceti copiute si te mai faci ca ai nevoie de ceva si inprumuti de la colegul din fata sau din spate ca de exemplu o rigla lipesti copiuta pe rigla insa rigla sa fie cu model sau ceva de genul asta ca sa nu se observe.

alte metode nu prea mai stiu insa sper sa iti fie de ajutor si astea... sper ca ai inteles modul prin care se face
  • 28 Noiembrie 2010 22:38
    Digital112 explică:
    Eram si eu curios ca aia din clasa copieaza si de fata cu profa(e directoare )si nu le zice nimic oricum pentru teza asta pe care o dau nu am ce face cu copiatu
  • 28 Noiembrie 2010 23:06
    Digital112 explică:
    Nu e vorba de corijeanta am media 9 si is clasa 8 da vreau si eu sa copiez laughing
  • 28 Noiembrie 2010 22:48
    greenabstract a răspuns:
    Ca de obicei lumea nu raspunde la intrebare ci iti spune sa nu copiezi.
    [Nu ca ar fi o idee buna ceea ce faci, dar incerc sa iti raspund la intrebare]
    Deci, in legatura cu copiute[cu scrisul foarte mic]:
    1. Le poti pune in penar
    2. Le poti lipi cu scociul pe guma de sters
    3. Le poti lipi pe o sticla de apa/suc
    Acum alte metode.
    4. Poti scrie pe parchet cu creionul [Asa faceam cu colegii mei la lucrarile la mate (in clasa a 8a big grin)]
    5. Poti scrie mesaje cu definitii sau ce trebuie tu sa inveti si te faci ca te uiti la ceas.
    6.Iti poti scrie pe mana definitiile si te uiti la ele cand profesorul nu este atent
    7. Poti scrie pe banca

Sii cam atat big grin
  • 17 Mai 2011 12:16
    ƳσʋAиdMɛ a răspuns:
  • 28 Noiembrie 2010 22:20
    IamIce a răspuns:
    Ok3.
    E complicat deci eu asa am facut:
    1.Nu trebuie sa stai in prima banca(chiar daca stai poate profu citeste ziarulaughing da ai grija sa nu aiba gauri d
  • 1 Decembrie 2010 13:13
    Raspuns anonim:
    Pune mana pe carte daca vrei sa ajungi ceva va :d
  • 5 Decembrie 2010 17:15
    Raspuns anonim:
    Eu am teza maine...si eu am sa copiezbig grin
    Asa ca o sati dezvaluiesc un mic secret:
    1.iei o foaie de caiet studentesc.de la mijloc
    2.Lasi prima pajina a ciornii si intru-un colt ceva scrii pe mijloc.in colt sau pe margine cea ce iti trebuie
    3.scrii foarte subtire sa nu se vada...
    4.Asta e un sfat. sa lasi prima pagina libera ca sa nu se vada... daca te prinde profa sauprofu. mananco sau arunca pe fereastra sau cosul de gunoi.
    Eu asa fac...succes
  • 5 Decembrie 2010 21:28
    Raspuns anonim:
    Eu in clasa a 7-a la teza la rom am copiat cu profa care statea langa mine(stateam in ultima banca si ea supraveghea din spate si a stat cu mine):mi am inregistrat pe telefon comentariile, am pus casca prin maneca si am lipit-o cu scoci de palma, si sateam sprijinit cu capul pe mana cu casca, am facut perfect da nu prea am stiut la analiza si am luat 7
  • 8 Decembrie 2010 10:24
    Raspuns anonim:
    Sa inveti papapapapapa
  • 8 Decembrie 2010 19:46
    Raspuns anonim:
    Pai... faci cumva... te prefaci ca te uiti pe geam si te uiti cu coada ochiului la colegul sau colega ta
  • 6 Iunie 2012 12:52
    dominoo a răspuns:
  • 18 Februarie 2013 20:20
    iuliavranceanu a răspuns:
    Cea mai buna metoda este cea cu dosaru :
    trebuie sa ai un dosar de plastic in care iti bagi mai multe file...dar in ultima iti bagi raspunsurile la test.pe acesta il pui sub foaia de test nimeni nu-si va da seama.
  • 27 Februarie 2012 08:59
    Elissuca17 a răspuns:
    Cred ca ar fi bine sa si inveti dar sa scrii pe o foita lectia nu conteaza daca e mica sau mare dar nici ft mare.pui cartile si intre penar si carti ai foita si te prefaci ca iei ceva din penar iar cand vine profa/proful pui penarul peste ea...bafta la copiat... funda?
    27 Februarie 2012 18:40
    Digital112 explică (pentru Elissuca17):
    Dc ai raspuns la o intrebare pusa acum 2 ani?
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 17 Mai 2012 19:45
    talisman10 a răspuns:
    Dar daca are pe numere testul, adica pe randuri 1 2. Eu asa am la teza
  • 3 Iunie 2013 17:02
    E greu sa copiezi la teza