| BoGdAn_4279 a întrebat:

Cum se face un referat mai deosebit, am sa fac referat pentru doamna de fizica(directoarea) am sa fac referat despre "eclipse"
De exemplu:
Cuprins:
1.Imagini
2.etc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi pe ro.wikipedia.org ori pe celelalte wikipedia, gasesti materiale despre eclipse si cu imagini. De asemenea sunt multe alte site-uri despre eclipse. Succes si numai bine!

| fripturici a răspuns:

Introducere: in acest referat voi prezenta bla bla bla,

Corpul referatului: prezinti exemple, detalii, vreo 2-3 studii de caz.

Concluzii: ce concluzii se pot trage din ceea ce ai prezentat.

Plansa cu imaginile,

Bilbiografie. (neaparat treci si site-uri)

| BoGdAn_4279 explică:

Multumesc.