| radualex a întrebat:

Cum se ingrijesc rosiile__?

3 răspunsuri:
| nustiucine a răspuns:

Usor si cu grija...joce!, au nevoie ca orice alta planta, de lumina, apa saruri minerale(un pamant bogat in nutrienti) si... un bat pe care sa se agate.happy
that' s all you need.

pofta buna!

nustiucine

| laurentiu_9029 a răspuns:

Deci eu sunt mai taran si am si eu o plantatie de rosii intinsa pe un hectar. Pentru a creste rosiile, trebuie sa le irigi o data la maxim 2 saptamani, va trebui sa le stropesti cu solutii impotriva bolilor si a gandacilor, deoarece nu vor rezista mult timp.va trebui sa le prasesti... etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiam de ce ai postat la arta si cultura dar, chiar daca sint legume, sint si ele tot un fel de culturi.Noroc ca mi-am adus aminte.Se rasadesc in vaduri, se prasesc avind grija mereu sa refaci vadul, se uda fara sa-i dai apa pe frunze caci le oparesti(de obicei seara sau dimineata), se leaga pe araci sau pe alte chestii si se copilesc dupa care recoltat.