| VladDu a întrebat:

Cum se numeste melodia aia cu versurile cam asa : "foaie verde si un [...] " atat am inteles din ea; ca gen muzical pare papulara.

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

...hai, ca are conotatii nasoale, de exemplu "si-un dudau", "si-o lalea", "mar uscat", "si-o aluna", "papadie, asta nu mai este vie etc...

assiris
| assiris a răspuns:

Pai 90% din populare incep cu foaie verde, pe pamint. Pe Marte e cu foaie roşie.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca ai incercat sa te incadrezi in categoria "Din putul gandirii", cred ca ai ratat-o la mustatalaughing

| csintalan a răspuns:

,,, si un purcel,... macelar dar nu purcel,... purcel de beutura,...(doar compunere), ...nu stiu

| VladDu explică:

E ceva de genu, foaie verde si`un dulau; asa suna dar nu stiu sigur. Vocea seama cu a lui "dj Seby" cred