| anonim_4396 a întrebat:

Cum se obtine culoarea griul neutru?
Culorile primari si binar?
Nonculorile?

Răspuns Câştigător
| AquagirlDiana a răspuns:

Pui aceeasi cantitate de alb si aceeasi cantitate de negru si obtii gri neutru happy
(nonculorile sunt astea)

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pentru ca nu le ai cu teoria culorii, si cum nici noi nu
ne dovedim a fi prea stiutori in aceasta privinta, poate te va ajuta urmatorul site:
http://www.vreauculoare.ro/......rilor.html
Pe mine m-a ajutat mult.
Acolo cu siguranta vei gasi raspuns la toate intrebarile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| casian_6565 a răspuns:

Nu chiar aceeasi cantitate deoarece iese un negru foarte putin deschis pune negru cat jumatate din alb

| diasasak a răspuns:

Amesteci alb cu negru pana iti iese un gri care sa-ti placa, pentru ca sunt multe tonuri pentru griurile neutre.

| Emma29 a răspuns:

Albastru Prusia +roșu permanent +galben crom; în cantități egale= gri neutru.