| KatyyLWA a întrebat:

Daca cineva scrie o carte, poate scrie in aceea carte versurile unei melodii cunoscute sau numele unei emisiuni? De la ce varsta se poate publica o carte?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

1.Da, se poate cu conditia citarii ( folosirii gilimelelor)si a indicarii autorului.
2.Nu este nicio interdictie in privinta varstei autorului unei carti--- important este sa ai banii necesari publicarii ei.

1 răspuns:
| selfie a răspuns:

Cred ca iti trebuie drepturi de autor si trebuie sa ii ceri voie acelui/acelei artist/artiste. De publicat se poate publica de la orice varsta atata timp cat accepta ei.