| Ssshadow a întrebat:

Desi sunt foarte pasionat de desen nu am mai mereu inspiratie va cer ajutorul si va intreb:
Voi daca ati fi in locul meu ce ati desena? Dati-mi idei.
Cel mai bun primeste fundita happy

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Un mar cu umbra sa, o mana gen "peace", o inima cu umbra, doi adolescenti pe o banca sarutandu-se, etc.
Depinde de starea ta de spiriti...
Niste masini, curse, etc. laughing

16 răspunsuri:
| anca5694 a răspuns:

Pe mos craciun

| mary123 a răspuns:

IN legatura cu inpsiratia... Eu iti spun ce aplic pentru scris. IM primul rand, incerc sa scriu doar cand simt ca vreau a fac asta si pot sa pun suflet. Inspiratia iti poate veni daca faci ceva nou, in viata si chiar daca incerci ceva nou. De exempl, daca pana acum desenai portrete, incearca masini, sau chestii de genul.

IN ultimul rand, sa stii ca eu am avut o pauza de aproape un an in care nu am scris nimic, insa mi-am revenit. Trebuie doar sa astepti pana simti ca poti sa pui ceva suflet in ceea ce faci, caci asta e cel mai important.

Sper sa te ajute :*

| baru a răspuns:

Sall. As desena mainile pana la incheietura, cum se tin, si diferite pozitii, ale degetelor. De exemplu, gen victorie. Pa

| Parmalat a răspuns:

Deseneaza un model nou de Mercedes si trimite-l pe mail la sediul din Germania big grin

| AoBo a răspuns:

Hey! Deseneaza ceva abstract sau scene reprezentand bucuria, furia, teama, iubirea etc. Si eu sunt pasionata de desen si de multe ori nu am inspiratie. Totul depinde de starea ta sufletesca si daca ai ceva de spus. Succes!
PS: chiar mi-as dori sa vad un desen de-al tau

| Bylok a răspuns:

Buna!

ai putea desena o fata plangand

o padure arsa

doi indragostiti

un copil sarman

doua persoane care se cearta

o salcie batrana

o cascada

mai gandeste-te si tu

cauta in inima ta!

sper ca te-am ajutar!

| AlecSa_5470 a răspuns:

Eu as desena portrete, de multe ori caut pe net imagini cu portrete si incerc sa fac unul anume, ai mai putea sa faci design vestimentar sau interior, mai poti desena peisaje de iarna, vara etc.

Eu acum, de ex., as desena o fata intr-un lan de grau, si ma inspir din videoclipul Rihannei, "Only girl".

Daca nu ai inspiratie, cauta pe internet desene sau ceva de genu`, la imagini si acolo iti o gramada de idei, te inspiri de acolo, eu cel putin asa fac si imi este mult mai usor sa desenez dupa un model pe care il am in fata ochilorwinking

Succes la desenatwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am talent la desen si de obicei fac portrete. Sau am mai multa inspiratie cand ascult muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt pasionata de desen. si nici eu nu prea am inspiratiestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calumea

| AnnnaMarrria a răspuns:

Un creion care deseneaza ceva care a apucat mana, intelegi?

| berelahalba a răspuns:

Avand in vedere ca e iarna :d iarna! sau ceva natura moartatongue

| GEORGY_4531 a răspuns:

Pai...de exemplu poti desena un ocean cu pesti si cu toate cele sau un peisaj ceva de genu

| myruna26 a răspuns:

Eu as desena un peisaj din anotimpul meu preferat
primavara:un camp plin de ghiocei si de copaci infloriti
vara:o plaja vesele cu multi oameni, poate si delfini, testoase, etc
toamna:o livada cu pomi in mii de culori si um stol de pasari care pleaca
iarma:mos craciun, oameni de zapada, sanii, batai cu bulgari, bradul impodobit, zapada, cadouri, reni

| mary_2630 a răspuns:

pai pentru ca a nins ma gandesc la ceva de iarna cu copii cu saniute zapada multa day dreaming un om de zapada cevathinking nu stiu sunt multe big grin

| darianna23 a răspuns:

Daca esti pasionat si vrei sa exersezi dar nu iti vine nimic in cap sa desenezi pur si simplu copie diverse obiecte pe care le vezi in camera/casa/etc sau iesi afara (desi nu acum ca o sa inghetitongue ) si copie peisaje. Asa iti dai mana, si prinzi experienta.
Si in timp o sa se rezolve de la sine problema cu inspiratia happy