| Anonim2562646246346 a întrebat:

E adevărat că unele monede de 50 bani mai vechi au valoare? De ex cele din 2005, 2006, sau nu e adevărat?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Au valoare. Depinde de monedă. Incepe de la... 50 de bani happy.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Vântulalb a răspuns:

Da. Toate au valoarea de 0, 50 lei.
Cele iesite din circulatie nu au nici o valoare. Exceptie cele de peste 100 de ani.

| iulia0514 a răspuns:

Sunt monede de colecție care într-adevăr valorează ceva dar trebuie sa fie cât de cât vechi sau sa fie ediție limitata!

| nukeyly a răspuns:

Monedele foarte vechi 5000 > 200 ani sau rare au ceva valoare in rest e praf in ochi.