mira
| mira a întrebat:

Emotionant si ravasitor concertul *Degeaba* al lui Tudor Gheorghe.L-am urmarit la TV. Daca eram in sala cred ca-mi taia respiratia.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un spectacol specific romanesc. Mi-a placutwinking
Cred ca ar trebui sa facem cunoscute tot mai des astfel de concerte si sa ne promovam si noi tezaurul nu sa imprumutam, de multe ori falsele valori de la ceilalti.
Si tinerii... ar trebui sa iasa pentru un moment din "tot ce e la moda" acum si sa priveasca catusi de putin la astfel de evenimente.

Iti inteleg aceasta exteriorizare mai ales daca faci parte din generatia trecuta si ai trait cu astfel de obiceiuri.

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Tudor Gheorghe e un monstru sacru. ''Maturizare (au facut copii nostri dinti)'' e o capodopera contemporana. Totusi, nu vad cum poporul roman ar putea sa il ierte vreodata pentru asocierea cu PSD si Antena 3 din aceasta campanie electorala tocmai incheiata. A fost una din cele mai triste experiente pe care le-am trait, sa il vad complet dezumanizat, un bunic care ''a facut dinti'', paradoxal sau nu. Concluzia? Bucurati-va de artistii vostri preferati cat puteti, pentru ca oamenii se schimba dar arta ramane arta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TheAce):

Perfect de acord cu comentariul tau. Am ramas si eu consternat.A reusit sa ma transforme dintr-un admirator al muzicii lui intr-un om scarbit de nationalismul lui evident si desantat, ca de altfel pe multi altii printre care si:http://www.realitatea.net/......70830.html

| Gizăz a răspuns:

Mie nu mi-a plăcut. Îi ştiu convingerile politice şi ştiu ce limbist e. laughing Ştiu că asta n-are legătură cu muzica pe care o cântă, dar aşa-s eu... Plin de prejudecăţi. big grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gizăz):

Perfect de acord cu comentariul tau. Am ramas si eu consternat.A reusit sa ma transforme dintr-un admirator al muzicii lui intr-un om scarbit de nationalismul lui evident si desantat, ca de altfel pe multi altii printre care si:http://www.realitatea.net/......0830.html_

| corbulalbrosu a răspuns:

Multumesc pentru raspunsul transmis cu privire la raspunsul meu despre locul de achizitionare a carnii de iepure.Astfel am ajuns la aceasta postare si tin sa te anunt ca si mie mi-a placut foarte mult concertul-spectacolul Iti trimit o alta capodopera, s-ar putea sa-ti faca placere. https://www.youtube.com/watch?v=iqkRsxqBCIQ VIZIONARE PLACUTA.

| Happinessssss a răspuns:

Care ar fi întrebarea? rolling on the floor