| hirjabogdan91 a întrebat:

Este careva pe aici care scrie poezii sau teatru sau care regizeaza teatru? As vrea sa ma dezvolt mai mult pe domeniul teatrului. Imi poate recomanda cineva niste lucrari sau cursuri daca sunt studenti la teatru? Multumesc

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu lucrarile sau cursurile te pot ajuta sa te dezvolti in materie de teatru, ci integrarea concreta intr-o trupa. Nu ne spui de unde esti, insa, de regula, in toate orasele mari exista o trupa de actori amatori care functioneaza pe langa Casa de Cultura sau pe langa Casa Studentilor, daca orasul e universitar.Intrebi cam tarziu; pana acum s-au constituit deja toate trupele de teatru amator; dar. de regula, dupa premiera piesei puse in scena, se constituie o alta trupa in care, pe langa cei existenti deja, sunt acceptati si alti actori amatori.Incearca din nou prin ianuarie.Nu sunt nici actor, nici regizor de meserie, dar am pus in scena multe piese de teatru. Daca ai talent, vei reusi cu siguranta sa te afirmi in domeniul care te pasioneaza.Mult noroc!

| Instinkt a răspuns:

Eu scriu poezii dar nu inteleg ce vrei