| corina6859 a întrebat:

Este la liceul Dinu Lipatti Pitesti, Arges sectie de actori?
Daca da, as vrea sa stiu daca conteaza mult media de admitere, si ce probe trebuie sa dau?

Dau Funa!

2 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

Conform celor de pe site-ul lor, nu
http://lipattipitesti.ro/pic.html

| gabitzza5 a răspuns:

Eu sunt eleva la Dinu Lipatti Pitesti si iti pot spune ca nu avem sectie de actorie. Toate clasele fac muzica, clasele 5-12 pot face si pictura, iar liceul poate studia si arhitectura. Daca vrei sa vii la una dintre acestea, intr-adevar trebuie sa ai medie foarte mare. Sectie de actori exista la liceul din Bucuresti si din Constanta. Sper ca te-am ajutat!