| DaniCris a întrebat:

Folosesc Corel pentru editat clipuri si cand termin de editat clipul vreau sa il salvez..Si nu stiu cum. Am dat save dar imi salveaza o chestie pe care daca intru in ea ma baga in Corel. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Inainte sa salvezi trebuie sa selectezi tipul de fisier pe care il doresti. In fereastra de "save" programele au o casuta unde scrie "save as type", aici trebuie sa selectezi formatul de fisier si abia pe urma sa-i dai "save".
Un alt mod ar fi sa te duci la "create video file" si sa selectezi de acolo formatul de fisier.
Uite un tutorial care cred ca te-ar putea ajuta:
http://www.youtube.com/watch?v=1Xxw2eTdzww

1 răspuns:
| ionel2013 a răspuns:

Cauta unde scrie "save as" si il salvezi wmv, sau ce tipuri iti mai da pe acolo.