| SHINeeTaemin a întrebat:

FUNDA! Am de facut un poster/colaj/desen antidrog, in care sa arat viata fara droguri.Ce as putea sa desenez? si un logo.[colajul/posterul/desenul nu trebuie sa contina cruci,seringi, moarte trebuie sa fie ceva colorat] Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Poti desena un copac din scoarţa căruia iasă un om, copacul este împărţit în două jumătăţi.Prima jumătate este verde şi frumoasă, Frunzele de pe această parte reprezintă scene fericite din viaţa unui om.A 2-a jumătate conţine un om trist şi uscat la faţă care iasă din scoarţă, în copacul acela cresc amintiri triste şi crengile sunt uscate şi mai scurte.

4 răspunsuri:
| StefanAdrian911 a răspuns:

Poti desena niste persoane cazute jos, o ambulanta pe langa.
Niste medici, si in partea de sus a paginii, poti adauga un text : Stop Drogurilor.

| SHINeeTaemin explică (pentru StefanAdrian911):

Nu trebuie sa fie medici sau ambulanta..trebuie ceva colorat si sa semnifice de exemplu ca persoana respectiva a iesit din lumea drogurilor si acum e fericita...sau nu stiu ceva de genu asta

| Nyxi a răspuns:

Participi la "Mesajul meu Antidrog"? Eu am câștigat premiul I la creație literară anul trecut, succes!

| MonrealLuigi a răspuns:

Ar trebuii sa creezi ceea ce vezi, ceea ce simti. Este vorba doar de cum vezi tu drogurile si cum ai vrea sa le combati. big grin