| bboy98 a întrebat:

FUNDA! In special graffarilor.cum se numesc posterele alea care ai un desen decupat pe el si cand pui posteru pe perete dai cu spray-ul si ramane imaginea decupata...si daca se poate VaROOG! un site cu tutoriale de confectionare cu asemenea postere sau ceva modele plzzzz! 1

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Se numesc stenciluri. Le gasesti pe net, le scoti la imprimanta, transferi pe carton sau coala plasticata, o lipesti pe perete si dai cu spray-ul peste. happy Problema principala este cu lipitul pe perete. Exista niste sprayuri care le lipesc temporar dar doar pe suprafata neteda. Eu folosesc guma de pestecat si se pare ca merge, dar doar vara cand e mai cald afara laughing