| PerfectLife a întrebat:

Credeti ca azi,in epoca internetului,a comunicarii nelimitate,cartea mai este importanta pentru om? Daca da, de ce?

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Informatia e fundamentala omului indiferent de suport. Eu prefer cartea. E mai tactila.

Răspuns utilizator avertizat
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Este, dar nu pentru toţi şi nu în măsura în care era pe vremuri.

| blueheart a răspuns:

Din punctul meu de vedere, da. In primul rand nu am mai fi fiinte superioare. In al doilea rand, desi poti gasi orice informatie pe internet nu poti simti aceeasi pasiune atunci cand tii in mana o carte si o rasfoiesti, mirosul ei.
Prefer sa-mi dau toti banii pe carti decat sa le am online. Nu as mai putea simti pasiunea pe care a pus-o scriitorul in cartea lui. happy

| WalterWhite a răspuns:

Sincer nimeni nu mai ia informatii din carti dar sunt si cartile cu povesti interessante

| maraflorin a răspuns:

Buna Ioana! Sunt de parere ca cei ce inca mai citesc o fac din placere si nu pentru informatii...desigur asta doar daca nu sunt mai old school. Oricum, cred ca nimanui nu ar trebui sa-i lipseasca macar o mica biblioteca big grin