| AlexyaM8 a întrebat:

Mi-am cumparat niste pasteluri uscate, dar sunt putine nuanta (rosu, maro, galben, portocaliu, alb, negru). Am vazut un set de pasteluri uleioase, dar vreau sa stiu daca pastelurile uleioase sunt la fel ca creioanele cerate. Dau FUNDA! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Poti face efecte superbe si cu pastelurile uscate, cat si cele uleioase. Poti cauta pe Youtube tutoriale sa inveti cum le poti utiliza.
Pastelurile uleioase nu sunt creioanele cerate! Pastelurile uleioase sunt facute din creta, pe cand creioanele cerate sunt din ceara naturala si cu coloranti alimentari.