| Stefystefytza a întrebat:

Va rog ajutați-mă! Am adormit la soare si m-am ars! Ma ustura îngrozitor! Cu ce ma pot da? Am încercat cu iaurt, oțet, spirt …dar degeaba! PLS help me!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu otet si spirt, amandoua vor agrava arsura, facand-o mai profunda si favorizand infectarea. Iaurt rece este o optiune, dar cea mai buna este o crema speciala post-arsura solara sau bepanthene.

3 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns:

Poti face un dus racoritor. Poti folosi ulei de cocos, aloe vera.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Te poti da cu crema de galbenele

| Stefystefytza explică:

Am încercat iaurtul, creme After sun, si un spray cu propolis dar n-au avut niciun efect!