| Unbearable a întrebat:

In acest clip : http://www.youtube.com/watch?v=pF4NjEDD4Eg, ce fel de creion foloseste tipul? Mai spuneti-mi va rog, cam ce tipuri de creioane as putea folosi pentru schite, hasurare, etc. ( cineva care se pricepe cat de cat la asa ceva )
Mersi mult!

2 răspunsuri:
| Ella_4933 a răspuns:

Eu cred ca foloseste un H thinking pai poti folosi pentru. portrete B-uri.de la B1 in sus.B1 este mai slab ca B2 si.B2 mai slab ca B3 si tot asa.cand vrei sa ingosi folosesti cel mai mare B pe care`l ai.si pentru schita foloseste un H (:

| AndreeaCrs11 a răspuns:

Buna.cand desenez mai intai folosesti HB sau 2=HB dupa poti folosii creioanele din seria B. pentru hasuri cele mai bune sunt B. daca ai vrea sa incerci sa desenezi si cu carbune. ar fi bine sunt indicate. sper ca ti-am fost de ajutor