Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

O femeie elibereaza un spirit dintr-o sticluta si ii spune:
-Trebuie sa imi indeplinesti 3 dorinte.
Spiritul fuge inapoi sa isi continue somnul cand femeia incepe sa tipe. Enervat, iese din sticlute ii spune:
-Bine, BINE! Nu mai tipa. Iti indeplinesc 3 dorinte, dar sotul tau ca primi de 10 ori mai mult decat tine.
-Bine, raspunde femeia. Prima mea dorinta este sa ma faci cea mai frumoasa femeie din lume.
-Ok, dar sa stii ca sotul tau va fi cel mai frumos barbat din lume si toate femeile vor sta la picioarele lui si vor face tot ce va dori el.
-Nu e nimic, spune femeia. Eu voi fi cea mai frumoasa femeie din lume si tot pe mine ma va iubi.
Hocus-pocus, spiritul ii indeplineste dorinta.
-A doua dorinta, continua femeia, este sa ma faci cea mai bogata femeie din lume.
-Bine, dar nu uita, sotul tau va primi de 10 ori mai mult decat tine.
-Nu este nimic, tot ce este al meu este si a sotului meu si vice-versa.

Abracadabra, spiritul ii indeplineste si aceasta dorinta.
-A3a dorinta?
-As vrea sa am parte de un infarct usor.

Concluzia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concluzia e ca... a irosit a treia dorinta aiurea. sotul oricum o parasea dupa primele doua dorinte.

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Ce mai, femeie hapsana...
Omului meu i s-a intamplat altceva, a vrut de la spiridus sa-i indeplineasca o singura dorinta, dar foarte serioasasickVreau sa o am ca a calului din varful dealului! - Foarte simplu, s-a facut! Iar cand omul s-a uitat intre picioare a lesinat...era femeie.

| Flav a răspuns:

Eu mai are rost sa raspund la asta?

| Flav a răspuns:

Pai la cat sunt de misogin, oare ce fel va suna postul meu? Asta trebuia sa fie un banc, nu? Pentru mine n-a fost, ii ghicisem the end-ul de pe la mijloc. Oare de ce?

| Leea1234 a răspuns:

Si sotul sa aiba parte de unul de 10 ori mai puternic, si sa moara! ea dupa unul usor ...scapa! desteapta femeie!

Zbenguici
| Zbenguici explică:

@Flav orice interventie e binevenita

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cine vorbeste ultimul.
Un comercial, un administrativ si directorul unei firme merg sa manince de prinz. Aruncata pe jos, gasesc o veche lampa de gaz. O freaca si deodata apare un spirit, invaluit intr-un nor de ceata.
- Cum eu, de obicei, indeplinesc trei dorinte, va acord cite una la fiecare, zice spiritul.
- Mie primul! Eu primul! se agita administrativul. Vreau sa fiu in vacanta in Caraibe…!
Si… puf, dispare!
Fara sa se arate uimit, comercialul striga:
- E randul meu! Vreau sa fiu in Hawaii, pe plaja cu maseuza mea, cu o rezerva interminabila de bere, si cu un top-model!
Si, din nou… puf, dispare si el!
- Bine, acum e rindul tau, îi zice spiritul directorului firmei.
- Vreau ca astia doi sa se intoarca la munca imediat dupa pauza de masa, zice directorul.
Concluzie: Intotdeauna trebuie sa-l lasi pe sef sa vorbeasca primul.

| unbaiat a răspuns:

Putea sa divorteze..sa inteleg ca era cam proasta? laughing

| unbaiat a răspuns:

O pereche tanara joaca golf. La lovitura data de ea, mingea de golf sparge geamul unei case aflata langa terenul de golf.
Geamul se sfaramiteaza in mii de bucati. Tinerii constienti de greseala lor se duc imediat sa comunice proprietarului.
Suna la usa, dar nu raspunde nimeni. Intra in casa prin usa deschisa a terasei si vad langa geamul spart si o carafa sparta.
Langa carafa sta un barbat bine cu un turban pe cap.
- Dumneavoastra sunteti proprietarul? Intreaba sotul.
Barbatul ii priveste pe tineri si dupa un timp raspunde.
-Nu, eu am fost inchis 1000 de ani in aceasta carafa, dar cineva a spart geamul si carafa, cu o minge de golf si m-a eliberat.
La aceste cuvinte, sotului s-a iluminat privirea, spunand:
- Asa deci, dumneavoastra sunteti spiritul din carafa?
- Corect, eu va indeplinesc doua dorinte si a treia pentru mine.
- OK! se gandeste sotul si spune imediat
- Super, deci eu vreau un salar lunar de $1.000.000 neimpozabil.
Spiritul raspunde
- S-a indeplinit si care este a doua dorinta?
- Totdeauna sa avem cele mai bune mancaruri si bauturi fine!
- Considerati si aceasta dorinta indeplinita Si acum dorinta mea, spune spiritul.
De 1000 de ani nu am mai vazut o fiinta feminina. Deci, doresc sa ma culc cu nevasta ta.
Tinerii se supun si dupa cateva minute spiritul si femeia sunt in plina activitate, timp in care sotul se dedica mai departe golfului.
- Cati ani are sotul tau? intreaba spiritul.
- 37! raspunde sotia.
- Ciudat, si acum inca mai crede in spirite?

pupimik
| pupimik a răspuns:

Asa perfect e bancul asta laughingbatting eyelashes

| andreea8888 a răspuns:

Inteligenta! Dar sa stiti ca spiridusul tinea cu ea, stia ce va cere si de aceea i-a facut oferta cu ''de 10 ori mai mult'' pentru sotul ei!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

....sau e bine sa -ti pui dorintele in gand! rolling on the floor