| anonim_4396 a întrebat:

Parere despre poezie( stiu ca e forate simpla, cliseu, am folosit cuvinte des intalnite, dar in afara de asta)?

Patul meu e rece fara tine,
Simt ca am nevoie de caldura ta.
Vreau sa imi oferi calde suspine,
Sa-mi oferi doar mie dragostea.

De-atingerea ta delicata am nevoie,
Am nevoie in ochi sa ma privesti,
Din ai tai ochi in suflet sa-mi patrunda
O sclipire, sa ma linistesti.

Langa tine simt ca-mi este locul.
Fara tine nicaieri n-as vrea sa fiu,
Caci lumea fara tine-ar fi pustie
Si m-as simti inchis intr-un sicriu.

De-as putea si eu ca si Luceafar
N-aceasta lume vesnic sa traiesc,
Mi-as oferi cu drag eternitatea
In schimbul iubirii tale pamantesti.

4 răspunsuri:
| Sofia08 a răspuns:

Cind citesti poezia cu voce tare suna altfel si astfel mai poti cizela cate ceva daca e cazul, zic din propria experienta.Mie mi-a placut poezia. In a treia strofa, ultimul vers cred ca ar sta mai bine fara acel "Si", parerea mea. Succese pe viitor! Mai asteptam si alte poezii insa pina atunci sunt curioasa sa aflu titlul...

| Jigokunokishi a răspuns:

Nu spuneti ca e faina doar pentru funda, astept si critici...

| CatyVany a răspuns:

Frumos! Like!

| pandicorn13 a răspuns:

Foarte poetic super happy funda?