| lidia_mars a întrebat:

Prin ce difera anime de manga?

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

Ba difera, nu e tot aia. Lol laughing. Manga este revista de benzi desenate japoneze, si anime sunt desenele.

4 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Manga difera de tanga.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Prin nimic! Este una si aceeasi! Manga-anime! Manga se numesc desenele animate Japoneze.

| kayura a răspuns:

Sunt diferite deoarece Anime sunt desenele animate, colore, cu voci iar Manga sunt benzile desenate, de obicei alb-negruwinking

| i784 a răspuns:

Deci manga-ul este banda desenata ce-o citesti, chiar inseamna banda desenata din japoneza(i se mai spune komikku), dar acest manga se refera doar la benzile desenate de origine japoneza... facute in stilul japonez. Iar Anime-ul, tot de origine japoneza ca in cazul manga-ului, este desenul animat japonez, animatia aceea, dar tot in stil japonez. La baza anime-ului chiar sta manga-ul(pentru ca banda desenata poate fi folosita pentru a face o animatie...)... Na. iar manga-urile si anime-urile se impart in mai multe categorii, .depinde de continut. happy dar deja ma bag in detalii...