| BaIeTzaS a întrebat:

Salu TPU am si eu nevoie de ajutor la taierea unei poze(imagini)trebuie taiata pe jumatate... pentru un proiect si daca se poate cineva sa imi explice asta cat mai repede ca trebuie sa dau proiectusad...

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Start ->run->Paint si apoi clik pe lipire din->te duci in computer si dai dublu clik pe poza. dupa ce sa incarcat in paint tragi cu mouse-ul de linia de jos (ai un punct acolo-ti mouse-ul pe punct) si apoi tragi in sus cat vrei sa tai! Din dreapta la fel faci! Pentru a taia de sus si din stanga roteste poza la 180 grade si tai. Pentru a rotii poza da clik pe rotire si acolo alegi 180 grade! Succes!

2 răspunsuri:
| NarCiS_7754 a răspuns:

Poti sa faci asta in orice program pentru poze. cel mai usor este cu paint. da clik dreapta pe imagine, open with, paint si acolo tai bucata care nu iti trebuiewinking bft

| BaIeTzaS explică:

Da dar eu nu am paint normal e aiurea nu e ala pe care il stiu eu... am windos 7 ultimate... si Microsoft office2003