| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre cultura României? Multumesc!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oameni culti sunt.Pacat ca sunt corupti.Cult in sensul ca are o cultura generala care da la toata lumea lectiihee heeDar degeaba esti cult daca nu mai esti de mult omhappy

| Orannginna a răspuns:

Cultura Romaniei? Glumesti... jumatate din populatia acestei tari nu stiu sa scrie corect. Am decazut mult, putini mai sunt cei care viziteaza un muzeu sau care se sinchisesc sa isi cumpere un bilet la teatru. Ce sa mai zic despre cititul unei carti? Avem tv, net si mult manelism. Ce, ne mai trebuie ceva? oh go on

| 16.laura.16 a răspuns:

Intr-o tara in care Otv face audienta. Guta canta la nunti, In puii mei e replica considerata amuzanta, e greu sa vorbesti de cultura. Oameni culti sunt dar cine-i apreciaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cultura Romaniei? Ce e aia? Romania e o tara, tu te referi la vreo persoana cu numele asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orannginna, cum ''jumatate din populatia acestei tari nu stiu sa scrie corect''? De cate jumatati vorbesti tu, de folosesti pluralul? Tocmai ce vorbeai de asta...

| AnaEindragostita a răspuns:

F f f f f f f proasta unii dar sa stii ca uni au o cultura excectionala pai sunt pe jumatate sadisfacta ca au atata minte pentru a canta sau a desena a scrie...

| andrei90tm a răspuns:

Foarte proasta... nu stiu, cateodata stau asa si ma gandesc de unde atata prostie? nu vreau sa bag pe toti romanii in aceeasi oala si nici nu vreau sa ma cred eu cine stie ce destept dar vorbesc serios chiar misuna prostia la noi in tara. eu sunt sigur ca manelele au un rol foarte important in prostia romanului. doamne ce e de facut? de ce atata concurenta? haoleu mancati-as prostia se trage si de la majoritatea cioarelor ( sa-mi bag ceva si in manelele lor; au Antonescule unde esti? ) care ne-au invadat patria muma. mai sunt multe motive dar nu doresc sa le mentionez...

Numai bine!

| cristian_2965 a răspuns:

Iti recomand sa citesti articolul lui Andrei Plesu de pe www.cariereonline.ro