| Deea852 a întrebat:

big grin la laptopul meu, limbile asiatice adica chineza, coreeana si japoneza, apar cu patratele si as vrea sa imi arate caracterele normale adica cum se scrie. ca atunci cand intru pe google traducere, pot sa traduc sa ascult si sa citesc fonetic dar nu vad semnele acelea ciudate. ce setare ar trebui sa fac? p. s. imi trebuie in special pentru limba coreeana(e hobbiul meuwinking ) big grin

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Chestiile astea le faci intrand in setarile de la windows. Adica trebuie setata limba pe care o doresti ca si limba oficiala pe tastatura. Acum depinde ce varianta de windows ai, la fiecare difera putin, de ex windows 7 are setarile total diferite fata de xp. Da si tu click dreapta pe my computer si vezi pe la setari.
Succes!