| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

E greu sa canti la chitara? Funda! happy

Răspuns Câştigător
| LupuCenusiu a răspuns:

Depinde ce vrei sa canti. In general nu e greu. Piesele de pe chitara acustica sunt usoare, doar cu niste acorduri, deci nu e greu de invatat.
In cazul in care vrei pe electrica, acolo e putin mai greu. Trebuie sa faci niste exercitii speciale pentru viteza degetelor si a penei, exercitii pentru ciupit corzi cu pana sau fara (fing/pick), sa faci si game la chitara, 704... Sunt multe, dar rezultatul va fi unul bun si frumos.winking

6 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Daca iei anumite cursuri nu e greu!

| UnAltAnonimCelebru explică:

La chitara clasica

| Pop_Alexandru_2000 a răspuns:

E greu

| Pop_Alexandru_2000 a răspuns:

Îți trebuie talent.

| Kasygaming a răspuns:

Fac chitara de 4 ani si depinde ce fel de chitara vrei sa faci cea folk e usoara dar eu am trecut pe cea clasica ce e foarte grea si mai este si cea electrica dar trebuie sa si chitara clasica multa baftalaughing))

| bcdgffbncf a răspuns:

Nu de loc trebuie sa ai ureche muzicala atata tot si sa faci cursuri de canto. Eu cant la chitara si m am prins din prima cum sta treaba si sunt si mai grea de cap de fel.